Pilis a tisztességes munkával a településen élők szorgalmával nyerte el a "Föld órája fővárosa" címet, amiért Bukodi Károly hajtásával Ócsa is versenyre kelt.
A díjért való küzdelemben pilis jött ki győztesen.
A díjért való küzdelemben pilis jött ki győztesen.
Az elismerés átadása Pilisen |
Siker és győzelem Pilisnek |
Ebből látszik, hogy mennyi valós információval rendelkezett a problémáról. Mert, ha maga nem jár utána, akkor a közterület-felügyelők, a polgárőrök éves jelentéséből soha nem tudja meg a szeméthalmazok helyét és nagyságát. Ők ugyanis nem tettek említést erről a valós problémáról az önkormányzatnak küldött éves beszámolójukban. Vagyis vagy nem látnak, nem észlelnek, - ami nagy baj, - vagy nem szólnak, ami ügye egyfajta pártolás és elfedés. Ha pedig tudják, ismerik a problémát, csak éppen nem jelentik, elsinkófálják, vagy elhazudják, az olyan, mint a bűnpártolás. Egyik sem jobb a másiknál.
Ócsán ez elmaradt - inkább fesztiváloztak |
Pilisen tovább szedték - Ócsán kihagyták |
Ezt a több száz köbméternyi önkormányzati hozzájárulással elhelyezett törmeléket a Föld órájának szervezői előtt eltitkolták ugyanúgy, ahogy a városban élő lakosok elől is. Ezzel a szemétheggel képtelenség lett volna nyerni.
Pilis a mozgalom fővárosa - a WWF nyertese Pilis |
Ócsa ettől még továbbra is tele van szeméttel. A környékén köztudottan sok az elszórt, vagy beágyazott hulladék. Ezek egy részét a blog már többször bemutatta. A közterület-felügyelőktől azonban egyetlen anyag nem került még ki ez ügyben, ahogy a polgárőröktől sem. Nem látni felvételeket tőlük a munkaanyagban sem. úgy tesznek, mintha ezt a környezetszennyezés nem is létezne.
Ezért képmutatás az egész viszonyulás.
Ócsán az egyik oldalon szedik, a másikon lerakják |
Csak egy fuvar lenne az egész? |
Ezt már hátrahagyták - hogy gondolták a versengést |
A Föld órája akció keretében elkezdett folyamat a déli bográcsozással megszakadt, majd be is fejeződött. A szemét nagy része hátramaradt.
Ezt sem vitték el - bográcsozni mentek |
Ezért igazán jó alkalom lett volna a rákövetkező hét, a TeSzedd hétvége rendezvénye keretében befejezni a munkát és kitisztítani a várost. Ezt azonban a polgármester és a városban tevékenykedő egyesületek, vagy más szervezetek már nem látták szükségszerűnek. Még a városüzemeltetés nagyasszonya sem mozdult rá erre, nem hogy a helyi természetvédők, az OPKE, vagy a hagyományőrzők.
Ez a kupac pedig hónapok óta virít a város közepén |
Így nem is állt neki szedni senki.
Ellenben Pilis nem volt rest a megnyert vetélkedést követően sem nekiállni és újfent átnézni a települést. Ők bizony szedték szombaton is, amikor az ócsaiak csak a birkákat nyírták.
Ezzel pedig a pilisiek nem csak erkölcsileg és mentálisan kerültek elénk, hanem életvitelszerűen is, hiszen az a táj, amit maguk körül megtisztítanak, az számukra lesz élhetőbb és szebb.
Ócsán ez pont fordítva hat. Az a felhalmozott szemét ami mellett napjában szó nélkül elmegyünk, a mi környezetünket rontja, életterünket rombolja és a környezetünket szennyezi.
Nem kell ide semmi más, csak szemlélet-, vagy vezetőváltás.
Mert Ócsa is annyit érdemel, amennyit az itt élők tesznek érte.
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése