Feloszlatta magát az öttagú képviselő-testület a Békés megyei
Biharugrán, időközi választást kell kiírni - közölte az MTI. A testület
feloszlatását Bíró Gyula, a helyi ügyrendi bizottság elnöke
kezdeményezte, mert problémákat észlelt a település közfoglalkoztatási
programjánál.
"A költségvetés átnézésekor fény derült arra,
hogy olyan anyagok megvásárlása szerepel a tételek között, amik soha
meg nem fordultak a polgármesteri hivatal udvarán, egyes beruházásokat
túláraztak, 2014-ben megvalósult fejlesztéseket tüntettek fel
tavalyiként. Emellett olyan embereket szerepeltettek a
közfoglalkoztatási programban, akik soha nem dolgoztak a projektekben" -
mondta Bíró Gyula.
Ezek után döntöttek úgy, hogy ezzel a vezetéssel már nem tudnak együtt dolgozni.
A fideszes polgármester Vígh Ilona és Szoboszlai Zoltán alpolgármester
nem szavazta meg, az önkormányzat három másik tagja viszont feloszlatta a
biharugrai önkormányzatot.
Erről az esetről Ócsa is példát meríthetne, hiszen a városban amolyan közmunkaprogramként, de pályázatnak feltüntetve az erre önkéntesen jelentkező lakosokkal végeztettek olyan önkormányzati feladatkörbe tartozó dolgokat, mint a közjárdák építése, mondván a városnak erre nincs kerete.
„Könyörüljetek azokon, akik kételkednek, mentsétek meg őket kiragadva a tűzből.” (Júd 22-23) |
Ócsán a városi járdázottság katasztrofális helyzetet ábrázol. A várost átszelő vasútvonal két átjárójának egyikében sincs kiépített járda az odajutáshoz és az átkeléshez. A vasút-közút kereszteződésében a lakosság kénytelen a keskeny közúton, vagy az útpálya mellett kitaposott járdázatlan ösvényen szabálytalanul átkelni, mivel az önkormányzat inkább a polgármester új autójára fordította a város pénzét, mintsem arra, hogy ide járdázott átkelőt építsen.
A másik botrányos eset az idei költségvetésbe iktatott külön támogatások, amit önmaguknak ütemeztek és építettek be a közpénzek sorába, függetlenül az egyéb címszóval kifizetésre kerülő járandóságaikon felül. Ezen céltámogatások alapján a polgármester a havi apanázson túlmenően 600 ezer forint támogatást, az alpolgármester 400 ezer, míg a képviselők testületileg 1 millió forint támogatásban részesülhetnek. Mindezek az összegek a költségvetést kurtítják és a köztisztségviselők állásáról szóló juttatásokon felül kerülhet kifizetésre. Vagyis Ócsa város vezető tisztségviselői a maximálisan kivető összegeken túlmenően még céltámogatásban is részesítik magukat, növelve ezzel a felvehető pénzkeretüket. A képviselők pedig a tiszteletdíjukon és a bizottságokért járó külön díjazásukon felül további pénzügyi támogatásban részesülnek a költségvetésbe foglalt ütemezés által, míg más rászoruló esetleg hátrányt szenved a kimerített költségvetési összegek folytán.
Ócsán azonban kéz-kezet mos alapon dolgoznak össze a képviselők a várost vezető tisztségviselőkkel, hiszen nem csak a polgármesternek és az alpolgármesternek szavazták meg a költségvetési támogatást (rászorultság nélkül), hanem önmaguknak is. Ez eléggé tisztességtelennek tűnik, de itt nem lesz senki (még a nem közvetlenül fideszes Gallai doktor sem,) aki ezért a feloszlatást előterjessze.
A botrányok csúcsa azonban mégis csak az Eu által támogatott parkolóberuházás lehet, aminek során a városi önkormányzat egy alvállalkozóval kötött külön egyezség alapján hozzájárult ahhoz, hogy a vasút mentén zajló infrastrukturális beruházás során kitermelt aljzatot a hivatalos lerakóba történő elszállít helyett a város területén helyezzék el, amit aztán nyomban igyekeztek eltüntetni, vagyis beásni. Ez az ügy a jelenleg a Kormenyhivatal asztalfiókjában fekszik, mert az uralkodó politikai elit vezérhollója nem vájkál a helyi szarkák szemetében, mivel a tollasok nem vájják egymás szemét.
Ócsán ezért sem képzelhető el az, ami Biharugrán lezajlott. Itt, Pest megyében, a fővároshoz közeli Ócsán, Szűcs Lajos országgyűlési képviselőnek otthont adó fideszes városkában nem történhet meg az, ami Békés megyei Biharugrán lezajlott.
Ócsán nem csak a szemetet, hanem a szemétséget is földelik, és ezért ez nem kerül hírként napvilágra. A Kormányhivatal pedig fiókjába zárolta az ügyet, így a szemét és a hozzáköthető városvezetés egyelőre marad.
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése