Mint ismert, a városvezetés a képviselők rábólintásával, szétszedték, és kiszervezték az intézményesített közétkeztetést Ócsán. Így erőltették rá a városra a pártos TsGastro társaságot.
Ócsán a Bukodi-Horváth polgármesterek alkotta hatalom régi vágya volt megszabadulni a diák- és szociális étkeztetési ellátástól. Ennek érdekében többszöri próbálkozást követőn a mostani presbiterekkel felálló képviselőtestület, a régebbi tisztségviselő Kardos, Búza és Gallai segédletével megszavazta a váltást.
Így jutott be Ócsára az a cég, akinek egy NÉBIH ellenőrzés során lejárt szavatosságú és be nem azonosítható származású termékeket találtak a konyháján. Jobb esetben az ilyen társaságok nem nyerhetnének közbeszerzést, de itt ebben a városkában ezt is meglehet tenni, mivel a két városvezető, meg a mögöttes testület erre is alkalmas volt.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági
Hivatal (Nébih) a közétkeztetést végző TS Gastro Kft. ceglédikonyháján több mázsa lejárt fogyaszthatósági és minőségmegőrzési idejű, továbbá jelöletlen, nem nyomon követhetőélelmiszert talált és foglalt le.
|
A városi közétkeztetési ellátás valójában az iskolakezdéssel áll a fősodorba, ami ügyebár szeptemberi indulást jelent. Azonban a hónapot le sem zártuk, máris annyi az elégedetlenség, hogy a bolyais tanárok nagyrészt átálltak egy kiszállítós cég étkeztetésére, és inkább mikrózzák a hozatott ételt, mintsem ennek a menzának a meleg étkeztetését válasszák. Még maga az egyik főkolompos, a mellesleg tanárként is munkát vállaló (összeférhetetlen) alpolgármester is a Pestről kiszállítottat eszi, mintsem a TsGastro ócsai főztjéből egyen.
Ne is csodálkozzunk, hogy a diákok és a mögöttes szülők tele vannak panasszal.
Aztán azon se, hogy az új szolgáltató az új személyzettel nem képes megfelelőn kiállni, hiszen folyamatos munkaerőgondokkal, személyzeti problémákkal küszködnek.
Nem a menzán étkezik - mást rendel |
Ezek a jelenségek hozzák a tanári étkezők elpártolását, és a diákság panaszát.
Azonban Kardos Zoltán sem áll be egyik helyi konyhára főzni, hogy javítson a helyzeten. Gondolhatjuk, számára is könnyebb volt megszavazni a kiszervezést, mint dologi munkával elősegíteni a behozott vállalkozó tevékenységét. Talán ezért nem ragadja meg a lehetőséget és jelentkezik a helyben kínált főszakácsi állásra.
De Horváth Tamás alpolgármester, egyszerű helyi tanár sem olyan példamutató, hogy vállalja a befizetést és a TsGastro főztjét, hogy együtt étkezve lenyugtassa az étkezőben most hőbörgőket. Inkább távrendel és hozat magának mikrózható dobozos kaját.
Mindenesetre az elmúlt évek városvezetése ezen a téren is hozta a formáját, és sikerrel nyélbe ütötte azon akaratát, hogy az önkormányzati helyett maszek kézben legyen a helyi közétkeztetés.
Szeptemberben ez nem hozott osztatlan sikert több száz iskolás és jó pár mögöttes szülő, valamint az ismert különétkezős tanárok számára.
*
1 megjegyzés:
Sajnálatos, hogy ilyen hozzáállással ezek a városvezetők büntetlenül köztünk élhetnek. Szégyen.
Megjegyzés küldése