Míg a hazai baloldal a járvány alatt nálunk elhunytakkal sokkolva a népet kampányol, addig a világ (országai) eltusolni látszik a valós Covidos halálozási adatokat.
Mindezt véletlenül egy kormányellenes cikkel véletlenül leplezte le a HVG. A baloldali liberális halálkampánya legújabb fejezete szerint 9500 halottat titkolt el a kormány.
Az eddig is közismert volt, hogy a covid-hoz köthető elhunytakként számontartott hazai áldozatok mögötti statisztikai (halálozási) adatok azt is tartalmazzák, aki a járványtól függetlenül más okból vesztette életét, de a halál beálltát követően járványügyileg pozitív tesztet regisztrálnak nála, azt a vírusos estek közé sorolva tartják számon.
Tipikusan ilyen eset volt a Bálint gazdaként ismert, politikailag az SZDSZ-hez Bálint György kertészmérnök és tévés személyiség. 100 éves múlt amikor elhunyt. A sajtóban megjelentek szerint: Bálint György özvegye, Récsey Antónia a Blikknek azt nyilatkozta: - A múlt héten utaztak Siófokra, a nyaralójukba, de ahogy odaértek, a férje rosszul lett.
Nyolc napra rá, (2020.06.29.) már teljesen átfordult a történet. Az infostart.hu azzal keltett hírt, hogy azzal rukkolt elő. "Kiderült, mi okozta Bálint gazda halálát" - A tüdőgyulladás legyőzte a 100 éves Bálint György szervezetét - írja a bulvárlap, amelynek a Pulitzer-djas újságíró, kertészmérnök hozzátartozója elmondta, Bálint Györgyöt négy napig a siófoki kórházban kezelték, a harmadikon csináltak koronavírustesztet, amely negatív lett.
Ezután került egy főváros közeli intézménybe, ahol pár nap után szintén volt egy negatív teszteredménye. Ám a kétoldali tüdőgyulladás miatt újabbat csináltak, ami már kimutatta a vírust, de mire az eredmény elkészült, a beteg elhunyt.
Bálint Györgyöt covidos elhunytként kezelték ezután. Valójában a haláláig nem volt az, de aztán egy pozitív teszt egyből vírusfertözöttként statisztikázta az esetet.
Ilyenek fordultak elő más - akár közlekedési balesetben életüket vesztett - áldozatoknál is, ami azzal a hátrányos következményekkel járt, hogy magas covidos elhalálozási számokat produkált.
Európában és a világ más országában ez nem így van. Vagy azért, mert az
elhunytaknál nem végeznek teszt-kontrolt, így azok más korelőzmények
rögzítésével kerülnek be a halotti nyilvántartásba. Erről már többen
írtak cikkeztek, hogy nem egységes a rendszer és más országokban más a
protokoll.
Mindez oda vezet, hogy egyes országok kedvezőbb képet mutatnak a járványban elhunytakat érintően, mint egy olyan ország, ahol minden olyan utólagosan is pozitív mintát kimutató esetet járványban elhalálozottként striguláznak.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki
Kormányinfón kérdésre válaszolva beszélt a magyar halálozási adatok
nemzetközi viszonyáról. "A legmagasabb halálozásra vonatkozó vádak nem
felelnek meg a tényeknek. Minden uniós ország különböző protokoll
szerint jelenti a haláleseteket, ezért nagyon sok eset van más
országokban, amit Magyarország egyébként koronavírusos halálként tüntetünk fel, máshol pedig nem számít ennek" - magyarázta a miniszter.
„A különböző országok eltérő adatközlési gyakorlata miatt jelenleg nem végezhető el megalapozott módon a COVID-19 betegségben elhunytak adatainak nemzetközi szintű összehasonlítása. Ellenőrizhető és összehasonlítható számaink a 2020-as évből az egyes országok teljes népességére vonatkozó többlethalálozásról vannak, és ezek alapján Magyarország jóval az uniós átlag alatt van" – fogalmazott Bozsonyi Károly, az Alapjogokért Központ kutatási tanácsadója. (2021.03.31.)
Mindezek ellenére a politikai ellenzék Krekó Péter és más hangadó újságírók nyomán azonnal meglovagolni igyekezett a járványügyi adatokat egyfajta halálkampányt indított be a kormánnyal szemben.
A nem éppen kormánypárti Portfolio március 21.-én már így tálalta mindezt: "A világ legmagasabb halálozási rátája alakult ki Magyarországon"
Az ellenzéki pártokhoz húzó Telex március 24.-én kezdett rá: "Napok óta Magyarországon hal meg lakosságarányosan a legtöbb ember a járványban".
Hiába kommunikálta a kormány: "A koronavírus-járvány őszi második hullámában a magyar kormány rendre azt kommunikálta, hogy abból látszik, milyen sikeres a hazai járványkezelés, hogy lakosságarányos halálozásban Európa középmezőnyében vagyunk" - nem akarták meghallani és elfogadni.
Ezek nyomán a közösségi oldalakon gyűlölködők is beindultak és egymást túllicitálva kezdték nyomni a halálozási számokat és sikerrel hintették el azt a hamis látszatot, hogy hazánk valóban nem teljesít jól.
A minap erre akart ráerősíteni még a HVG aki szerint "kimaradt 9500 áldozat a magyar járványi statisztikából". Ezt a Washingtoni Egyetem Egészségügyi Mérési és Értékelési Intézetének (IHME) szakemberei nemrég publikált elemzésére hivatkozva teszik
A cikkből kiderül, hogy mindezt a többlethalálozási állítást Népszava írásából vették át (9476) felkerekítve.
Itt nem szerepelünk a húszas listán |
Az IHME megállapította, hogy a COVID-19 halálesetek száma szinte minden országban jelentősen aluljelentett.
A frissített elemzés szerint az Egyesült Államokban eddig többen haltak meg a COVID-19-ben, mint bármely más országban, összesen több mint 905 ezren.
Régiónként Latin-Amerikát, a Karib-térséget és Közép-Európát, Kelet-Európát és Közép-Ázsiát sújtotta a legsúlyosabban a teljes haláleset.
Ez a szám csak a SARS-CoV-2 vírus által közvetlenül okozott haláleseteket tartalmazza, nem pedig azokat a haláleseteket, amelyeket a világjárvány egészségügyi rendszerek és közösségek megzavarása okozott.
1. táblázat. Az a 20 ország, ahol a legtöbb az összes COVID-19 haláleset, 2020 márciusa és 2021 májusa között.
Az IHME elemzése megállapította, hogy a legtöbb be nem jelentett haláleset azokban az országokban következett be, ahol eddig a legnagyobb volt a járvány. Néhány viszonylag kisebb járványokkal rendelkező országban azonban jelentősen megnőtt a halálozási arány, amikor a be nem jelentett haláleseteket elszámolták. Ez az elemzés azt mutatja, hogy nagyobb kockázatnak lehetnek kitéve egy szélesebb körű járvány miatt, mint azt korábban gondolták.
Itt, ebben a rangsorban a tisztességes 16. helyet foglaljuk el |
A fentiek alapján, amit a valójában a Népszava és a HVG nem igazán tárt fel, de mégis kiderül, nem volt igaz mindazon ellenzéki állítás, mely a covid elhalálozásokra hivatkozásul festett olyan sötét képet hazánkról és kormáynáról, miszerint a világ vezető halalozási (fekete-) listáját vezetjük.
Nem volt igaz mindazon liberális ellenzéki sajtószónoklat, amit ezzel a járványos helyzettel kapcsolatosan a megbetegedések és elehalálozások tekintetében tálaltak.
Valójában hazánk a többi közép-európa, és a volt szocialista országok közt is jól teljesített és nincs okunk szégyenkezni. Hazánk esetében a közölt és a tanulmányban meghatározott adatok közt az egyik lekisebb eltérést mutatjuk fel, míg a velünk egy csoportban végző Lengyelország közel a dupláját "tévedett", ahogy az előttük álló Szlovákia is "duplázott".
Mindez arra utal, hogy Magyarország és kormánya nem hazudott, nem titkolt el járványügyi adatokat, haláleseteket, hanem az egyik legpontosabb kimutatást tárta a nyílvánosság elé.
Mindez tünhetett egy adott időben soknak, vagy elrugaszkodottnak, de akkor sem adhatott volna kellő bázist a kormányellen uszító ellenzéknek arra, hogy olyan nem valós negatív képet fessen és meglehetősen negatív, rossz beidegződést rögzítsen az általuk így becsapott választok felé, utalva arra, hogy mi vagyunk ez egyik legrosszabbul védekező és telejesítő ország a világon.
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése