Tegnap az Operában a gyerekeknek hirdettek előadást délelőtti kezdéssel a
Esti előadásra gyűlnek az Opera előtt - közösségi összejövetel ( - az ismert közösségi oldal szervezésében) |
Estére azonban a felnőttek csoportos jelenlétére lett figyelmes a város és a színházért kevésbé rajongó közönség. Ők mind politikát kreáltak abból, amiből nem kéne. Valójában a bejutásért tüntettek. Na, nem az Operába, hanem a Parlamentbe, mert hogy a választások a számukra nem hoztak olyan eredményeket, mely alkalmat adott volna az országgyűlésben való székelésre. Így sem a hatalomba, sem az irányításba nem tudván beleszólni, kénytelenek lázítani és az utcára hívni, illetve vinni a tömegeket. Ez sem más, mint egy színészkedés.
Esti demonstrálók az Operánál - idegen zászlók, és hazug transzparensek alatt ( - globalizáltan) |
Egy régebben szocializálódott nyugdíjas bőszülten |
Che Guevara alatt vissza a szocializmusba - liberalizálódott öreg szocik a kormányváltásért ( - gyilkos egy forradalom) |
Klicsko szónokol és tömeget |
Ott is "csak" tüntettek, majd nagygyűlést tartottak a Majdannak nevezett kijevi Függetlenség terén.
Az ottani nagygyűlésen, amely az első volt a május 25-én megtartott elnökválasztás, illetve a kijevi önkormányzati választás óta, kiáltványt fogadtak el, amelyben a Janukovics-rendszer elleni Majdan-tüntetéseken létrejött civil szervezetek azt javasolták, hogy dolgozzák ki a köztük és a jelenlegi ukrán vezetés közötti párbeszéd jövőbeli rendszerét.
Itt is nagy volt a káosz a fejekben és a barikádon belül is |
Klicsko a tüntetőkkel is viaskodik |
A manifesztumban leszögezték, hogy a
"Majdan politikai szubjektum, amely őrködik az ukrán alkotmány betartása
fölött és ellenőrzi a hatalmi ágak működését". Javasolták továbbá, hogy
a Majdan önvédelmi egységeiből hozzanak létre városi rendőrséget.
A Majdan-megmozdulások további
szerepéről és céljáról szóló állásfoglalás mellett elsősorban azért
hívtak össze újabb nagygyűlést, hogy eldöntsék, mi legyen a főtéren álló
sátorváros sorsa. Előző nap a közterület-fenntartó vállalat
megkísérelte elbontani a központi téren álló sátrakat, amire válaszul
néhány tucat ott élő tüntető gumiabroncsokat gyújtott meg és
Molotov-koktélokat hajigált, ismét fekete füstbe burkolva a belvárost.
Ellenállásukkal megakadályozták, hogy nekiláthassanak a
közterület-fenntartók a terület rendbetételének.
Ukrajna feldúlva és elszegényedve - nem egy jó ómen |
Nemzeti szín és szlogen - hogy stílszerűnek hassanak |
Vajon mire fütyül - vagy kit fütyül |
Az ilyen-olyan megmozdulások során feltűnnek külföldi támogatok, megjelenik az amerikai ügyvivő és aztán a láthatatlan, s ellenőrizhetetlen pénzmozgások a tüntetések háttér-finanszírozására.
Minek is jöttek össze - ők vaj' kormány- avagy rendszerváltásra gyűltek egybe |
Érdekes mód 2006-ban sem Amerika, sem az Eu, sem a norvégok, de még a nyugati "civilizáció" sem állt ki vagy kiáltott fel a törvénytelenségek ellen, a demokratikus megmozdulások oldalán.
Most azonban az érdekek valahogy megváltoztak. Most mindenkinek fontossá vált Magyarország belügyeibe avatkozni az itteni demokrácia féltése okán. Pedig semmivel nem rosszabb most a helyzet országosan, mint volt 8 éve. Sőt...
Talán maguk a tüntetők sem tudják mi ebben a jó - az Eu azonban biztosan az |
Egykor párttitkár, vagy akár munkásőr is lehetett - megjelent |
Nem az számít, hogy nőt a GDP, vagy csökkent az üzemanyagok ára, vagy hogy évről- évre nő a minimálbér. Nem, mert a felkorbácsolt tömegben képes hisztériát kelteni pár erre pénzelt és külföldről támogatott "párton kívüli".
Közben maguk sem tudván, hogy mit akarnak, a fizetett jóléten, vagy a sajátos megélhetésükön túl, mert ezek sem pártot, sem pedig országot vezetni nem képesek. Csak a zavarkeltésre jók mind. A mögöttes gazdasági-, politikai (érdek)támogatók előretolt emberei ezek.
Várady Zsolt, a MostMi társadalmi kezdeményezés egyik elindítója, az iWiW alapítója a Hír24-nek cáfolta azt a mai hírt, miszerint párttá kívánnak szerveződni. A mai rendezvényt "pártindítónak" nevezni egy félreértésen alapulhat. Várady mindössze egy olyan honlapot fejleszt, ami segítené a civil aktivisták szervezőmunkáját.
Sokat és sokan szónokoltak - talán mind egy tőről fakadtak, vagy egy kaptafáról valók |
Vágó Gábor egykori LMP-s politikus |
A szervezők visszautasították politikai pártok jelenlétét és támogatását. Ennek ellenére számos politikai szereplő és vonzásbeli tűnt fel megmozdulás körül.
Az Index 2014 novemberében kérdezte Vágó Gábort a tüntetésekről: - Ön szerint az utóbbi hetekben miért vonultak tömegek az utcára?
"Egyrészt kinyílt a bicska az emberek zsebében az elmúlt idők intézkedéseinek hatására. Nekem is van olyan ismerősöm, aki életében nem szavazott, de egyébként fideszes a családja, és a szülei mondták neki, hogy most már menjen el tüntetni, mert ez már sok. Másrészt az egymással kulmináló események – a civilekkel szembeni fellépés, a kitiltás, a netadó, és egy csomó más apróbb-nagyobb ügy - is erősítették az elszántságot; a netadó visszavonása pedig olyanokkal is elhitette, hogy el lehet érni dolgokat, akik eddig nem nagyon aktivizálódnak politikailag. A fellépés a kormányban is zavart okozott, nézzük meg a kommunikációt, ahol egymásnak is ellentmondanak a fideszes politikusok. Ez a zavar mondjuk azért is állt be, mert a Fidesz hátterében erőcsoportok is ütköznek, és nem mindegy, hogy ki kinek szól be, ki kivel van."
Várady Zsolt élenjáró, egy korábbi tüntetés szónokaként - korábban is közösséget épített, de aztán bealkonyult neki |
„Nevettem az egészen” – kommentálta Várady Zsolt a Hírt Tv által csütörtökön bedobott hírt, amely szerint az egykori iwiw alapítója ellen 11 évvel ezelőtt csekély mennyiségű kannabisz-származék birtoklása miatt eljárást indított a rendőrség.
„Félnek és terelnek. A fidesznek csökkent a támogatottsága, sok a bizonytalan, ha nem is mentek át más párthoz. Be vannak szarva és ennek nagyon örülök. Ez is mutatja, hogy nagyszerű, ami most történik, folytatni kell, amíg a politikai elit megérti, hogy hol van a helye. Nem ott, ahol most képzeli, ideje visszarepülniük a valóságba” − mondta az Indexnek szintén novemberben.
Várady Zsolt - ha behalt az IWIW, akkor kell egy új, közösséget szervezni ( - ezért illetve ők lennének a tüntetők) |
A mostani szervezők szerint idén ősszel azonban megtört a társadalmi apátia és „soha nem látott demonstrációs hullám söpört végig az országon".
„Szeretnénk azt a felszabadító élményt a téli ünnepek után is újra
megélni, hogy nem vagyunk egyedül, hogy sokan és egyre többen vagyunk,
akik ki merünk állni, fel merjük emelni a szavunkat a jelenlegi álságos
rendszer ellenében, sőt, azt is tudjuk, milyen országban szeretnénk élni
helyette: szabad és szolidáris országban." - olvasható a Hr24 beszámolójában.
Maguk sem tudják mit akarnak, vagy hogy mi lenne a jó - megoldás nincs, csak kiszolgáltatottság |
Ukrajna a tüntetések után - fájdalom és halál ( - Magyarország nem ezt akarja) |
Nálunk is lesznek áldozatok, vagy békés lesz az "átmenet" |
Majd jön az Eu, az IMF és megsegít, mint a görögöket, vagy rendet raknak úgy, mint a most igazán hiányt szenvedő, eladósodott és nyomorgó ukránoknál? Elhiszi és végiggondolja ezt ma valaki az Orbán-, és Fidesz-ellenes szurkolók közül?
Tüntetésekkel, zavarkeltéssel, meg lehet oldani vagy békében lehet még változtatni egy elfogadottan demokratikus választások utáni állapoton? Avagy milyen kihatásokkal és következményekkel járhat egy utcáról induló kormányellenes megmozdulás?
Véletlenül nem elég ismert példát adott már erre a történelem?
Látni és olvasni, hogy a Facebookon a helybéliek közül is dicsőítik a zajongásokkal teli tüntetéseket.
Amennyiben mégis így bukik el a Fidesz alkotta kormány, akkor mi lesz a települési helyhatóságokkal a városvezetéssel?
(Vagy most nem számít, hogy ki mire kapott felhatalmazást?)
Forrás: Index, Hír 24, Internet
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése