Az
Útinform legfrissebb jelentése szerint balesetek lassítják a haladást
az M5-ös autópályán, Ócsa térségben, a Szeged felé vezető oldalon. Több kilométeres torlódásra kell számítani a Szeged felé vezető oldalon.
Az Útinform legfrissebb jelentése szerint balesetek lassítják a
haladást az M5-ös autópályán, Ócsa térségben, a Szeged felé vezető
oldalon.
A 28-as kilométernél egy utoléréses baleset történt, itt a dabasi és a
fővárosi hivatásos tűzoltók már áramtalanították az összetört
járműveket, valamint felszabadították a forgalmi sávokat, így
megindulhatott a forgalom, de a torlódás így is jelentős.
Az ócsai balesetnél azért riasztják a pesti és dabasi tűzoltókat is, mert a helyszín mindkét riasztási ponttól kritikus távolságra van. Vagyis túl azon a határon, ahova még időben lehet kiérni.
Blogunk nem véletlenül szorgalmazza évek óta egy, a városban felállítandó közbeavatkozó egység, - legyen az akár önkéntes - tűzoltócsapat létrehozását.
Már 2014-ben is egy ember vesztette életét a tűzben - a kiérkező egységek már csak a holtan tudták kihozni a lakásból ( - helyben nincs segítség) |
Bár korábban az önkormányzat is beszállt a toborzás elősegítésébe amikor honlapján is közzé tette a helyi egység megvalósításának célzatát, de aztán az egészet hagyták elsorvadni. Akkoriban Boros Tibor az azóta már a polgárőrség élőről hivatalosan lemondott egykori elnök koordinálta a folyamatot, azonban nem vitte sikerre a kezdeményezést. Az egész toborzási aktus elhalt Boros Tibor elnöksége alatt. A volt polgárőrvezető az elmúlt évek során semmiféle hírt nem adott közzé a fiaskóról. Nem számolt el a sikertelenség okáról a nyilvánosságnak. Az emberek nagyrészt nem értik, hogy miért csapták be őket a kezdeményezéssel, ha azt nem voltak képesek végigvinni? Ez még a polgárőrség soraiban is értetlenséget szült. Sokan csalódtak az elnök munkájában és nem csak ennek okán. A tavaly késő őszi elnökváltás sem volt egyszerű történet. Bár igyekeztek a színfalak mögött rejtve tartani a dolgokat, azonban számos belső ellentétről szivárgott ki hír. Boros megosztó személyiséggé vált, akinek látszatnépszerűsége komoly hanyatlásnak indult. Részben ez is közrejátszott az elnökváltás folyamatába. A visszavonulás azonban csak látszólagos, és inkább a külcsínnek szól, mert a hátteret továbbra is az Arany János utcai "bázis" szolgáltatja.
Legutóbb is Boros Tibor adta a lapot, amikor a tavaly decemberi közmeghallgatáson előadta a saját verzióját: "elmondja, hogy a toborzás során nála jelentkezett 30 fő, akikből 20 fő polgárőr volt, tehát egyébként is sok önkéntes munkát végzett. Egy önkéntes Tűzoltó egyesületnek évente 1000 óra nappali ügyeletet, és 3000 óra éjszakai ügyeletet kell vállalnia,minimálisan 4 fő, de 6 fő ajánlott"
Vagyis lett volna lehetősége az önkéntes szolgálati egység létrehozására illetve megalakítására, mert a szükséges jelentkezők adottak voltak.
Ezt igazolja az is, hogy a "Katasztrófavédelem minden támogatást megad, mivel ők is nagyon leterheltek, és így valamennyire mentesülhetnének".
A szolgálat megkezdéséhez a szervezet felállítására és az ügyeleti rendszer kialakítására lett volna még szükség, a tanfolyamok, (kiképzések) elvégzése mellett. Azonban eddig már nem mentek el.
Így csendben megakadt a dolog és erről már senki, - főleg a korábbi kezdeményezők - nem beszéltek. Mindez, a toborzást követő önkormányzati és polgárőrvezetői - némaság azt a szóbeszédet igazolja vissza, amit itt is felemlítettünk, továbbá azt, hogy ezt a város vezetése sem vette komolyan. A hirtelen jött ötletelés csupán egy propagandafogás volt, amit még az önkormányzat testülete elé sem vittek, és anyagilag sem akartak bevállalni. Bukodi önkormányzata szívesebben áldozott a focira, a polgármesteri autóra és miegyéb másra, mintsem erre. Boros ebben jó partnernek bizonyult.
Boros Tibor a tűzzel játszik - Facebook megosztás |
Más vélekedés szerint Boros attól tartott, hogy amennyiben a polgárőrök nagyrészt tűzoltóvá válnak, akkor a saját maga alá rendelt egység és vele az irányítás is oda lesz számára. Így inkább hagyta sutba az egészet, amihez természetes partnert talált a fukar önkormányzatban. Mert ugyebár az önkéntes tűzoltóság létrehozására egy fillér támogatást nem ajánlott és áldozott a hivatal. Ócsa városvezetése nem akart ebbe közpénzt pumpálni. Bukodinak más irányultságú elképzelései voltak a költségvetést érintően. Számára ez nem ért egy ruppót sem.
Boros nem véletlenül adta elő mentségként: "Tapasztalata szerint nem volt észrevehető, hogy a távolság miatt késedelmet szenvedett volna az oltás. A dabasi, monori vagy a pesterzsébeti tűzoltók gyorsan kiérnek."
Az éjszakai (tűz Alsónémediben) és a ma kora esti eset, valamint a kettős riasztás azonban ellentmond ennek a vélekedésnek. Ahogy annak a tapasztalatnak is, amit ezzel kapcsolatosan hangoztat.
Ugyanis azok akik balesetet szenvedtek, akiket tűzkár ért, vagy - akár Ócsán - leégett a háza, netán éppen bent égtek abban, valószínűleg teljesen más lehet erről a véleménye.
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése