A tősgyökeres ócsai ember sem különb a gyüttmentnek tartott beköltözőnél, akit a gyepesedett régebben itt élők próbálnak ekként minősítve szelektálni.
Bukodi közzétett választási anyagában is erre a gyökér mivoltára hivatkozik.
2024-ben még mindig a letapadt tősgyökerességével jön, miközben a betelepültek emelik, emelték a város színvonalát |
Ebben a gyökérségben vannak támogatói.
Csakhogy az ősgyökérnek számító polgármester úgy tett és tesz keresztbe a településnek,
hogy azt egyetlen friss beköltöző sem tenné meg az otthonául választott
várossal.
A régebben, vagy a frissen ideköltözőket ráadásul úgy várja és élteti a városvezetés, mint időszámítás előtti zsidóság a messiást. Történt ugyanis, hogy Bukodi alatt a város anyagilag kivérzett, és a K&H bank hitele biztosította légrésen jut csak levegővételhez a város.
A Bukodi által
bevezetett kommunális adó tehertétele
úgy folyik el a közpénzes csatornákon, hogy arról a polgármester és a város
pénzügyi-, gazdálkodási vezetője sem képes kimutatást adni, vagyis elszámolni. A hiánygazdálkodás lefojtotta a várost, megfojtotta annak
fejlődését. Köszönhetően a rossz gazdálkodásnak. Ócsán pályázatok maradtak el,
beruházások kerültek korlátozások alá, közcélú polgármesteri vállalások váltak semmissé, szerte fosztva Bukodi szavatartását, hitelességét.
Nem csak a már beígért és az Alsópakonyi építkezéssel meghirdetett, vállalt, városi bevezető kerékpárút maradt el Bukodi polgármestersége alatt, hanem a szintén felvállalt vasúti átjáró gyalogosok számára létesítendő átvezetése, a biztonságot jelentő kiépítése, és a forgalmi sávok kiszélesítése. Mindez a közlekedés, az áthalad biztonságosát lett volna hivatott szolgálni. Bukodi azonban letett erről, mert inkább a saját maga elnökölte fociegyletre költötte a város pénzének mondhatni magának kiszakított ezen részét. Polgármesterként és egyesületi elnökként összeegyezhetetlen mód járt el és szavazott, szavaztatott meg magának közpénzes forrásokat amikor a sportegyesületi támogatást terjesztett elő. Mindebből természetes, hogy nem létesülhetett közúti kapcsolat, vasúton átvezető fejlesztés. Bukodi vezetése alatt a városi források egyesületi megcsapolása előrébb valónak tűnt a közösségi célú, biztonságot szolgáló fejlesztéseknél.
Ez nem egy program, ez maga a silányság |
Ócsa polgármester által beharangozott, "városunk legújabb kori történelmének legnagyobb fejlesztése" sem valósult meg, sőt nem is úgy jött létre, ahogy azt propagáltál, illetve meghirdették. Bukodi ezzel is megvezette a
lakosságot, amihez a tősgyökeres emberei, a saját(os) szurkolótábora úgy asszisztált,
mintha az éves plusz forrásokból, a polgármester által magának kikanalazott külön juttatásosokból részesülhettek
volna.
Aztán Köztárság térre álmodott mostani árnyékolvitorlák és az elmaradt illemhely hiánya is azt igézi, hogy a pénztelenség és az átgondolatlanság a leginkább jellemző látványelem Bukodinál. Az, hogy mindez drágább a keleténél, jól mutatja azt az általa lebonyolított pályázati rendszert, aminek során a polgármester kér fel ajánlattevésre valakit. Ez eléggé visszataszító, kontrollálatlan és árfelhajtó, korrupció-gyanús pályázati eljárás. A polgármester adta eljáráshoz beszerzett pályázatok árajánlatai rendre nagyobbak az átlagos piaci áraknál. Félő, hogy a felkért ajánlattevőnek vagy súgtak, netán megmondták mennyiért adjon be jelentkezést, vagy ismerte a másik pályázó árait és ahhoz igazítva nyújtotta be azt amit a polgármester kézhez kapni szeretne. Ebben nem csak az a hiba, ami ma költségesebb és drágább közpénzes munkát jelent és hoz be a képviselők elé, mint lett volna akkor, ha ezt nyílt rendszerben meghirdetve és zártan kezelve, egyidejű bontással viszik a testület elé. Mindent a Bukodi akart intézni, erre kért és kapott felhatalmazást és ezért is járt el így, amikor erre több milliót fordíthatott a költségvetésből. Ez a városvezetés maga a csőd.
Ezek után Bukodinak mégis két ciklus és 10 év sem volt elég, hogy rávezető járdát, összekötő gyalogutat létesítsen
a buszmegállókhoz, vagy zebrát festessen oda, ahova évekkel korábban
már megígérte. Neki ehhez egy újabb
választási ciklusra lenne szüksége, a kampányában foglaltak szerint, de ahogy a vasúti átjáró kiépítése is csak amolyan
Bukodi-féle hazugság maradt, úgy erre sincs garancia. Bukodi alatt nem semmiért nőtt a költségvetési hiány. A rossz koncepció, a hibás szemlélet és a hozzá nem értés, a szentek kezének magahoz hajlása és a gyarlóság vitte el a pénzt, növelve a költségvetési hiányt, tovább adósítva várost az itt élőkellel egyetemlegesen.
Bukodi alatt a bölcsőde bővítése is egy különös esettanulmány, aminek feltárása, kivizsgálása a választások után összeálló testület feladata lesz. Bukodi ezzel is csak egy újabb peres eljárást
húzott a városra, aminek milliós tehertételét, bele értve az ügyvédit, a
lakossággal fizetteti meg a mögöttes költségvetésből. Az, hogy a perbe miért és miként száll be a város, és fogadott fel ügyvédet, adott ki önhatalmúlag ügyvédi megbízatást a testület felhatalmazása nélkül ismét a jövőben felálló képviselők megválaszolásra kötelezett munkája lesz. Bukodi ügyvédje már eddig is milliós terhet róttak az itt adózókra. Mindezzel ideje lenne nem csak leszámolni, hanem elszámolni is. Bukodi erre nem hajlandó, ezért kell más felállást létrehozni és biztosítania a választóknak.
Jelenleg a Bukodi adta városvezetés ügyvédjének finanszírozásából ugyanúgy nem létesül semmi, mint azokból a milliós kifizetésekből, amiket ilyen-olyan elnevezéssel a illetményén, mint járandóságán túl akár jutalomként akár más megnevezéssel vett ki a kasszából városunk polgármestere.
Innen érthető, hogy miért nem akart rendkívüli ülést és miért blokkolja, gátolja a vele pariban levő jegyzővel a képviselők előtti megvitatást az esetleges vizsgálódást. Bukodi zűrben van. Blamás az ügy, és már nem ugyanaz a felállás, mint volt akkor, amikor a várost csak úgy lenyúlhatta az oxyfa- ültetvényezéssel, majd annak elvesztésével. illetve ahogy "jóindulatúlag" leszennyezhette a Székesi erdő városi tulajdonban levő földjét. Mindez nyom annyit a polgármesteren, hogy jobb számára ha csendben odébbáll, ahogy teszi ezt mostanság a kétkulacsos Balló Benő (a tulaj Ági Szabó házastársa, üzlettársa,) képviselő, a sarokházi étkezőhely munkatársa, aki már nem meri felvállalni a polgármester szennyesét, de nem meri a tisztakezűek adta új irányzat felé sem elköteleződni, gondolván, némán a maga hasznára fordítva kivárja az eredményhirdetést.
Elhagyva a pincér jellemét, belátható, hogy az ilyenek okán és ezért nem javult a közlekedés, nem jár sűrűbben a busz és
nem érinti, nem köti össze, nem kapcsolja be a külső településrészek, vagy nem közlekedtet
járatot az autópályán a főváros irányába a Volán, mivel a polgármester nem erre fordít figyelmet, pénzt és energiát. Balló hiába is ígérte a biztonságos vasúti áthaladást, ha maga semmit nem tett annak beváltásáért. Így a közlekedés sem javult általa, ahogy a polgármester által sem. Ezért nincs mit csodálkozni azon, hogy még az Egészségügyi szakrendelést adó Dabassal sincs olyan kapcsolatunk, mint a kisebb településeknek, akár Alsónémedinek. Mert mindenre futotta ezeknek, csak arra nem amire a városlakóknak szüksége lenne.
Míg Balló a vendéglátáshoz sem igazán, Bukodi meg csak a retorziókhoz ért. A fenyegetéshez, a cenzúrázáshoz,
a letiltáshoz. Ezért nem vállal konfrontációt a képviselők többsége. Így Ócsa negatív figurája
maga a polgármester. Mindez ma már elég
nyomasztóan hat az itt élőkre. Ezért is akarnak váltást. Ebben Benő sem kivétel.
Nem semmiből kapott tehát az a vélekedés, mely szerint Bukodi hatalmon maradása, tartása, nem csak Fidesz blamázsa, hanem az egyéni választási eredmények cikije lenne. Bukodi polgármesteri székben maradása kínos hatna Pánczél Károly és az amúgy is megtépázott tisztességgel bíró Szűcs Lajos politikai munkásságára. Ezért inkább jönne jól Bukodi polgármesterségének átadása a Fidesz szempontjából, mintsem megtartása egy olyan testülettel, ahol számonkérhető. Amennyiben ez megtörténne, maga a Fidesz zárná ki soraiból amennyiben hatósági eljárás alá kerülne. Ezért lenne kínos Bukodnak, ha maradnia kellene egy többségében "ellenzéki", valójában Ócsáért tenni akaró és szándékozó új testület összeállta esetén.
Vagyis, ha Ócsa választói Bukodit és a fideszes többséget hagynák hatalmon, akkor a saját nyakukat helyeznék hurokba, megfojtva ezzel a tízezres város továbblétét. Egy többségi Fidesz adta városvetés már képtelen lenne megbirkózni azzal a csődtömeggel, amit maga termelt ki, hozott össze. Ez a folyamat tovább nem finanszírozható, nem fenntartható. Ezért is égetődne fel a ma még polgármesterként pompázó Károlyunk.
Végül Bukodinak is szerencsésebb lenne a kiesés, mert az
elkövetkező évek rázúduló problémáival végképp képtelen lenne megbirkózni. Jobb a BÉKE és a vele járó nyugalom, mintsem egy őrült naplója.
A léket kapott hajóból több vizet már nem lehet kiszivattyúzni, a lyukakat nem lehet tovább foltozgatni. Ócsa süllyedő bárkáját révbe kell vinni és új vázat, gerincet kell adni ahhoz, hogy a felszínen maradjon. Bukodi ennek nem lehet már sem gondozója, sem kapitánya. Blama lenne számára mélyebbre süllyedni akkor, amikor így is a vízvonal alatt áll. Jobb egy tisztességes választással beadni a kulcsot, mintsem magával rántani ártatlan emberek tömkelegét csak azért, hogy a vezérlőben maradhasson, amikor már a gépház sem működik és az emberek is fuldokolnak ebben a szituációban.
Ezért éppen itt az ideje a tisztes távozásnak, vagy a végzetes eljárásnak.
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése