Nincs már semmi meglepő abban, ahogy más települések sorra lehagyják Ócsát a beruházások, a fejlesztések és a különböző átadók sorában.
Ma sem volt ez másként, amikor ünnepélyes keretek köz a szomszédos település, Alsónémedi polgárai boldogan vették birtokba az új kerékpárutat, mely a község centrumát köti össze a külterületi Penny Market bázisával és az ott felépített logisztikai központtal.
Ócsán ezzel szemben még a nagy dérrel-dúrral bégiért kerékpáros összeköttetés sem jött létre Alsopakony településrész és a városközponti vasútállomás közt.
Sőt Ócsa városában nem hogy ez, nem épült meg, hanem még egyetlen belterületi kerékpáros nyomvonal sem jött létre Bukodiék polgármesterségének nyolc évnyi bűnrészessége nyomán. Igen, ez valóban bűn akkor, amikor a az Eu, a kormányzat éveken át mást sem biztosít, mint lehetőséget, pályázatot a fejlesztésekre. És lássuk be, amíg ezzel mások és a szomszédos települések is képesek élni, addig Ócsa városvezetése bűnös mód nem volt képes mindezt kihasználni és a városlakók hasznára fordítani.
Bukodi polgármestersége egyenesági kudarc. Egy olyan csőd, mely nem volt képes felemelni, városi rangúra felhozni a település egyes részeit. Bukodiék hagyták a múltszázadi posványban a régi major lakóit, de képtelenek voltak az újdonsült lakóparkban élőket is azonos jogú városlakóként kezelni.
A mostani vezetőpáros szinte semmi olyat nem alkotott, ami előnyére vált volna az itt élőknek. 8 évnyi haszonleséses regnálásuk alatt feleannyira sem jutott, mint akár Alsónémedinek. Mindig csak magukra gondoltak és magukról gondoskodtak. Számukra nem az itt élők voltak az elsők.
Ez idő alatt Alsónémedin egyre másra jöttek létre az ipari telephelyek, a logisztikai központok, az ipari bázisok, az inkubátorházak. Ezek mindegyike állást, megélhetést biztosít a település számára. A környezetének pedig munkahelyeket, pénzt és adóbevételt az önkormányzatnak, amiből aztán ismét a lakosság prosperál.
Ócsán mindezekből egy sem jött létre Bukodi pajtás és Horváth elvtárs 8 éve alatt. Ők inkább a focit és azt a fröccsöntést preferálták, amiből az itt élőknek semmi haszna. A focira kivett és elköltött önkormányzati milliók nem hogy hasznot, hanem polgári pereket hoztak a városnak. Ezt mind a lakossági fejlesztések kárára finanszírozták a városháziak abból a közpénzből, ami amúgy a lakosságot szolgálná és nem az önkényt.
Hiába tett említést Pest Megye Közgyűlésének elnöke, Szabó István arról, hogy: "Elnökségem egyik fontos pontjának tartom, hogy Pest megye hátrányosabb helyzetben lévő térségeit felzárkóztassuk." -
Ócsát illetően ez nem igaz.
Nem csak azért, mert Ócsa nem egy hátrányos helyzetű település, hiszen minden adottsága adott és biztosított ahogy Alsónémedi, Bugyi, Inárcs és más közeli helyeknek. Sőt, mondhatni Ócsa települési nagysága, városi rangja, elhelyezkedése nem hogy hátrébb, hanem előrébb is sorja ezt a közösséget. Ócsán csupán nem képesek élni az adott és a felkínált lehetőségekkel. Ez pedig nem egy olyan hátrány, amiért más hibáztatható. Csakis a polgármester és a városlakó az, aki mindezen változtatni képes. A polgármester adottsága lehet hátrányos, amiért nem képes fejlődést biztosítani, vagy előrébb vinni a várost, de ez esetben a választópolgárnak kéne bírnia annyi tudással, hogy ezt nem viszi tovább.
*
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése