A 168 óra, Orbán, az EU felelőtlen sírásója címen jelentetett meg írást, melyben a Le Monde cikke köszön vissza.
A francia lap, azonban semmit olyan nem ír a magyar miniszterelnökről, amire a 168 óra a címet helyezte.
Úgy tűnik, az uniós tagállamok ugyanúgy az Európai Unió felelőtlen
sírásói, mint ahogy az országok annak idején vakon tántorogtak bele az
I. világháborúba is – írja a Le Monde.
A megosztottságért a pálma kétségtelenül a közép-európai
államokat illeti. A visegrádi csoport a mellét verve kérdőjelezi meg az
unió alapjait, bár az előnyöket elfogadja. Ugyanakkor Brüsszelt az
egykori moszkvai igához hasonlítja. Orbán Viktor pedig népszavazást akar
kiíratni. De a francia és az olasz kormányfő is Angela Merkel ellen
fordult.
Lehet persze, hogy sikerül lenyomni a menekültek számát.
És van olyan terv, hogy akkor legális csatornákat nyitnának az
áttelepülésre. Csak éppen a földrész és az egész EU számára már semmi
sem lesz olyan, mint korábban.
Eddig a 168 óra Online híre. A hozzákapcsolt cím azonban teljesen más értelmezést próbál vizionálni a megjelentekhez. Az átvettekhez a liberális szerző olyan jelzős szerkezettel emeli be Orbánt az egész migráns kérdésbe, mint valami temetkezési vállalkozót a halotti torba.
A 168 óra egyszerűen az alaptézist változtatja meg. A nagyhatalmakat, Angela Merkelt, és az Eu hibás hozzáállást fel sem hozza.
A La Monde azonban gyengén hivatkozik a világháború előtti sodródó politikára, ami ügyebár most is tetten érhető. Csak azt nem emelte ki ebben, hogy akkortájt is a nagyhatalmak nyugtalansága, és törekvései voltak az elsődleges kiváltó okok. Aztán már elég volt egy szikra, hogy lángra lobbanjon a térség.
Aztán a II. világháború során ismét csak a Német Birodalom vezéregyénisége határozta meg az európai politika vetületét és irányát. Ugyanennek a következménye lett a spanyol, az olasz és más országok szövetsége keretében a fasisztalizálódás.
Ma Európában Angela Merkel az a személy, aki az amerikai W.Bush harcának hozadékával azonosul és befogad embereket, ahogy a Quantanamo (Guantánamo) táboraiban törvényen kívüliként tartottak fogva olyan embereket, akiknek hazájából ma a menekültek áradata tör felénk.
Az Eu Parlamentje 2009-ben fogadott el közös határozatot melyben a
guantánamói foglyok befogadására szólítja fel a tagországokat,
amennyiben erre az Egyesült Államok kormánya felkéri Európát. Amerika, meg örömmel szabadult meg a kínzásokat túlélő, emberi mivoltukat elvesztő hontalan és sorstalanná vált egykori foglyoktól. A hazátlanná (tett) vált, ország nélküli fogvatartottak egyszerű elengedése a világba, feltehetőleg olyan potenciális veszélyt jelenthetett az USA-ra, mely szerint azt nem már nem vállalhatta be, hogy őket szabadjára engedjék. Több száz jogsértően fogvatartott személy lemészárlása pedig még Amerika esetében is komoly próbatétel lett volna. Így inkább a seggnyaló szövetségest megkeresve fordult Európához az államok szövetsége.
Itt pedig azonnal buktak a dologra és befogadási szándéknyilatkozatot nyilvánítottak ki.
Az EP plenáris ülése 542 igen, 55 nem és 51 tartózkodás elfogadta azt a határozatot, melyben üdvözli Barack Obamának a tábor bezárásáról szóló döntését, hangsúlyozva, hogy a fő felelősség az Egyesült Államok kormányát terheli. A határozatban az is szerepel, hogy Washingtonnak mindent meg kell tennie a foglyok alapvető emberi jogainak tiszteletben tartására a jövőben. A képviselők felhívják a Huszonheteket, hogy amennyiben ilyen kérés érkezik, fogadják be a vádak alól tisztázott foglyokat, mely a szöveg szerint az EU-nak, mint a nemzetközi és az emberi jogok védelmezőjének kötelessége.

Az hogy ezzel a nemzeti indentitásunkat védi, - és nem azt a kifacsart multikulturalizmust, amiben a kevert fajok és egyedek világa okoz bábeli zűrzavart, - azzal pont nem sírásóként, hanem nemzetmentőként kell hogy megjelenjen, ellenben a Merkel nevével jelzett politikai irányzattal.
Hans-Georg Maassen, a német alkotmányvédelmi hivatal elnöke kijelentése szerint Németországban robbanásveszélyessé vált a helyzet: az
ellenőrizetlen bevándorlás jelentős biztonsági kockázatot jelent - DEUTSCHE WIRTSCHAFTS NACHRICHTEN
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése