A közpénzből gazdálkodó önkormányzatokat a törvényi előírások alapján átláthatóan kell működtetni, szerződéseik pedig közérdekből nyilvánosak.
Ócsa Város Önkormányzat önkormányzata azonban valamely mögöttes okból titkolja az általa megkötött közpénzes szerződéseket. Erről olvasóink maguk is meggyőződhetnek, ha felkeresik Ócsa Város Önkormányzatának hivatalos honlapját.
A nyilvánosság és vele a demokrácia sérül Ócsán a Bukodi-Murinainé - Molnár adta vezető tisztségviselők kétes munkássága által - az önkormányzat szerződései 2012 óta nem frissítettek, nem elérhetők a városi honlapon ( - a polgármester és jegyzője tárgybeli felelőssége kétségtelen) |
Bukodi Károly Ócsa polgármestere és Molnár Csaba jegyző összejátszása mellett a Fidesz adta Tarnai Richárd kormánymegbízott vezette/felügyelt Pest Megyei Kormányhivatal pedig cinkos rájátszással leplezi mindezt.
Tarnai Richárd az a halfej, amitől cinkosan bűzlik Ócsa városvezetése - a kormányhivatal nem most először leplezi a fideszes vezetésű város visszaéléseit |
Korábban pedig már többen panasszal éltek és fordultak a megyei kormányhivatalhoz a Bukodi képezte ócsai önkormányzat viselt dolgai kapcsán, de a szintén kormánypárti Tarnai Richárd felügyelte kormányhivatal csak tovább sumákolva fedezte a mögöttes ócsai történéseket.
Ugyancsak ez volt tapasztalható korábban a Bukodi-Horváth városvezetése alatt történt önkormányzati környezetszennyezés kapcsán is, aminek mögöttes szerződései ugyanúgy elzártak és a nem elérhetőek, mint annyi más szerződés nyilvánossága.
Ócsa jegyzője a fedezet |
Ugyancsak a nyilvánosság és a demokrácia elemei hiányoznak a termőföld elvonások és a helyükre telepítendő napelemparkok, valamint a Zsiros nevéhez köthető nagyfeszültségű vezetékáthúzásokkal kapcsolatosan, amit Bukodi és Molnár a Kormányhivatal bűnös fedezete alatt engedélyeztek, majd titkolnak.
Hasonlatos mód gyanúsan lapítanak a Falu Tamás utca 150 milliós pályázati beruházása során leszerződött és elköltött milliók felől, valamint a kivitelezést végző partnerekről, a beruházás tartalmáról és megvalósítási körülményeiről.
Március elején kezdtek, és azóta sem végeztek - a mögöttes szerződések a pénzmozgás átláthatatlan |
A munkálatok március elején kezdődtek, majd az aszfaltozás (26-27) és az hozzácsapott "Színes" előtti Esze Tamás utcaszakasz kiszélesítése sem az elvárható mód történt. Az ottani vállalkozás céljainak megfelelő szélesítést követően a Falu Tamás utcában a munkálatok majdhogynem leálltak. Két hónapja a munkások levonultak és azóta alig történt változás. A felfestés nélküli, kitáblázatlan és átadatlan utcahossz jól illusztrálja azt a polgármester vezérelte tolvajtempót, amit ismét megtapasztalni vélünk.
Esze Tamás utca - színes vállalkozás ( - közpénzes megoldás az üzletrész előtti felújítás) |
Ismerve a Székesi és a Damjanich utca felújítása során produkált, a leírtaktól eltérő, a kiírástól elrugaszkodott megvalósítási tartalmat, félő, hogy ismét a városlakók szívják meg a közpénzes pályázati beruházás végét.
Bukodi polgármester tovább titkolózik, hallgat és mondhatni lapít, mint az a bizonyos fekália a gazban. Nem véletlenül íródott meg, hogy ezzel a befektetéssel "megint adtak a szarnak egy pofont".
A megszokottak szerint - mondhatni "természetesen" - a helyi képviselőkre ez esetben sem számíthat a lakosság.
A közpénzből gazdálkodó önkormányzatokat a törvényi előírások alapján átláthatóan kell működtetni, szerződéseik pedig közérdekből nyilvánosak. Ócsán ez nem adatik meg.
Mivel azonban az önkormányzat törvényességi felügyeletét ellátó Kormányhivatalhoz
hiába fordultak többen panasszal, így a felelősség már nem csak Bukodi polgármestert, és jegyzőjét, hanem a velük összejátszó és a törvényes kereteket politikai szempontok alapján megszegő Tarnai Richárdot valamint magát a kormánypártot terheli. Tarnai Richárd vezette Kormányhivatal fedezi a Bukodiék törvénysértő önkormányzatát. Erre az Utcajogász Egyesület is felhívta a közvélemény figyelmét.
Mindezek alapján a Fidesz pártszavazóinak elfordulását és az ellenzéki oldal megerősödését maguk a Fidesz választott párttagja idézik elő az ilyen és ehhez hasonlatos korrupt viszonyulásukkal. Ezeket a kormánypárti haszonlesőket már nem érdekli a pártszellem, a kormányzati viszony, és a választóik sora. Őket már rég maguk érdekei vezérlék is szarnak az egészre. Ezért képesek nem csak a helyieket, hanem a saját pártjukat is hátraszúrni és kiárulni. A milliós üzleti érdekek felülírják demokratikus vállalásukat.
Ócsa fideszes Önkormányzata és Pest megye szintén kormánypárti vezetésű Kormányhivatal így a saját meghatalmazottait is meghazudtolva él és általa élnek vissza a rájuk ruházott vezetői hatalommal. Mi ez, hanem maga a korrupció?
Amennyiben ezek után is titkolják majd a közérdekből nyilvános szerződéseket, úgy a közérdekű adatok nyilvánossá tételét bírósági úton lehet kérni.
Ez azonban már nem az a helyi önkormányzati demokráciát biztosító eszköz, amit a választások alkalmával bizalommal illettünk.
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése