Mint ismert, Ócsa város polgármestere egy hirtelen ötlettől vezérelve csatlakozott a Föld órája akcióhoz, egy sebtiben szervezett szemétszedéssel, ami valójában nem is profilba vágóan kapcsolódott ahhoz a globális eseményhez, mely a földünk utolsó óráira kívánta felhívni a figyelmet a klímaváltozás kapcsán.
A mester valamit félreérthetett, mert egy délelőtti szemétszedést, majd bográcsozást szervezett az eseményhez, aztán ad-hoc, végül mégiscsak leoltották a villanyt Hantos Péter szentélyében. Persze nem sokáig, mert a világosságra igény van. A mögöttes cél azonban mégiscsak egy képzett cím lett volna, amit a város kapott volna. Igaz egy elég képmutatón jött volna ki a több száz köbméterrel a hátunk mögött, amit úgyszintén az önkormányzati mesterek hoztak össze a MÁV parkolóberuházás során kinyert építési törmelék engedélyezett elhelyezésével. Erről már hivatalos irata is van a városnak. Tehát az a látszólagos szemétszedési akció, amit a kisvárosi bűvészkedéssel meghirdettek eléggé alantas volt attól, aki a háttérben a szemtelerakást amúgy elősegítette.
Most azonban itt lenne a bűnbocsánat ideje, de a városvezetés lapít, vagy éppen mással van elfoglalva. Nem tudjuk pontosan, hogy a közpénzes Juhfesztivál időzítése, vagy a nemtörődömség folytán, de most, amikor itt lenne az ideje a szemétszedésnek, akkor a polgármester és csapata mélyen elnéz az események mellett.

Még jó, hogy nem Ócsa, hanem az arra sokkalta méltóbb Pilis nyerte a "fővárosi" rangot, hiszen nem dolgozott meg érte. A települések közötti versengés évről évre egyre komolyabb
elköteleződést igényelt. Tavaly már egész napos aktivitásra volt szükség
a nevezéshez. Ócsán azonban már 12 után leálltak, és a bográcsköré ültek. Pilis egész napos
hulladékgyűjtést, szervezett több mint 1300 ember bevonásával, fa-és cserjeültetéssel az iskolák pedig előadásokat
szerveztek a gyerekeknek, amelyben olyan helyi nevezetességek is
szerepet kaptak, mint a 100 éves tölgy, este pedig egy gyertyafényes
bio-zöldségekkel készült jótékonysági vacsorával zárták a napot. Ócsa ehhez képest nem sokat tett, mert még a szemét nagy részét is hátrahagyta. Nem is tudni, hogy miként volt esélyes így a nyerés.
Főleg, hogy lassan már egy éve környezetvédelmi eljárás van folyamatban az önkormányzati hulladékelhelyezés kapcsán a városi szemételhelyezés tárgyában. Érdekes, hogy azt nem akarja két városvezető elmozdítani onnan. Annyira nem, hogy a Föld órája napján használt markolóval lezáratták az illegális lerakó területét.
A WWF Magyarország vakságát is minősíti, hogy városunk területére nem lépve, az állapotokat nem ismerve, csak a leírt és beadott anyagból dolgozva miként képes ekkora szemétséggel megtéveszteni egy amúgy jótékony mozgalmat.
Amúgy a Föld órája a WWF által életre hívott, minden év márciusának utolsó vagy utolsó előtti szombatján megrendezésre kerülő nemzetközi esemény, melyben arra kérik a háztartásokat és a vállalkozásokat, hogy kapcsolják le és ki a nem létfontosságú lámpáikat és elektromos berendezéseiket egy órára, hogy ezzel is felhívják a figyelmet a klímaváltozás elleni cselekvés szükségességére.
Azonban az idén minden eddiginél hosszabb országos szemétgyűjtő akcióval
Magyarország is csatlakozik a Let's Clean Up Europe! (Tisztítsuk meg
Európát!) elnevezésű összeurópai szemétgyűjtéshez
Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter indította el a 6. TeSzedd! -
Önkéntesen a tiszta Magyarországért országos akciót csütörtökön
Abádszalókon.

Tavaly még volt Te szedd kezdeményezés Ócsán, de az idén már nem foglalkozik vele senki.
Bukodiék Ócsája azonban elhagyja a szemetét a területén és a város közepén, ahogy az a mostani semmittevésből is látszik, és ahogy a környezetünkből is kiderül.
Ezért ha szemétszedés nem is, egy emlékeztető bejegyzés nyoma itt lesz a blogon erről az eseményről.
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése