Ma, idegenben szerzett győzelmével 7 győzelmével. a 8 helyen 21 ponttal zárta a tabella idei őszi fordulóját a polgármester csapata.
Mondhatni nem nagy szám egy 10 milliós támogatási keretből működő sportegylettől, ha azt nézzük, hogy a nálunk kisebb települések hol állnak és milyen eredményeket értek el a területi fociban.
A 3530 főt számláló Felsőpakony például egy osztállyal feljebb az élen áll. Ők a megye II. vezető csapata 15 mérkőzésből 14 győzelemmel vezetik a listát. Mögötte Bugyi nagyközség együttese 11 győzelemmel végzett a második helyen. Őket követi Tápiószele, Tápiószecső, Ráckeve, Üllő, Őrkény, Halásztelek, Taksony II együttese, és Alsónémedi. Aztán a megyei másodosztály déli csoportjában a 11. helyen is egy 2700 fős kistelepülés áll. Ők pedig Újhartyán.

Nem véletlen tehát, hogy annyi bírálat éri a focit mostanság a közösségi oldalakon. Igaz régi mondás szerint ez az a sport, amihez mindenki ért. Nagy ész sem kell hozzá, hiszen elég a labdát a kapuba juttatni, amihez adottak a játékosok. Bár ez mindkét oldalra igaz, mégis vannak, ahol ebben rendre mások a jobbak. Állítólag ilyen a magyar a foci.
Ennek ellenére sokan szeretik és többen utálják, vagy kritizálják a beleölt pénzek nyomán.
Nincs ez másként Ócsán sem. Vannak akik durvábban és vannak, akik visszafogottabban.
Blogunk is többször előjött már vele annak kapcsán, hogy a város lakosságát sújtó kommunális adóterhek városházi bevételeivel nem számol el az önkormányzat. Az egyesületet vezető polgármester többszöri kérdésre sem volt hajlandó elmondani, hogy mire költik azt a 25-30 milliós bevételt, amit az ócsai állampolgárok produkálnak. Bukodi Károly mindvégig csak azt hangoztatja, hogy erre a pénzre szüksége van, és az beépül a kisvárosi költségvetésbe. Vagyis azt nem címkézik fel és nem kimondottan kommunális, vagy közösségi célokra használják. Így a befolyt milliók általa bármire elkölthetők.
Ismerve Ócsa közállapotait, az elmaradottságot, a vízelvezetési problémákat, az utak állapotát, a járdázatlanságot, vagy a vasúti átkelés balesetveszélyeit, a szemétszállítás hiányosságait, bizony lenne itt elég olyan kommunális jellegű célkitűzés, amit az elmúlt évek több százmillióiból rendezni lehetett volna.

Gyakorlatilag bármire felhasználhatja és elköltheti a beszedett pénzünket az önkormányzat, anélkül, hogy azzal külön, vagy részleteiben elszámolna. Ezért nem akarja felpántlikázni és külön kimutatni a polgármester, hogy a kommunális adóbeszedése miként kerül felhasználásra, vagy visszaforgatásra az adózó állampolgárok felé. Ezzel a városvezető azért nem akar élni, mert elszámolni sem hajlandó azzal a mögöttes pénzzel, amit immár 10 éve hogy beszednek. Valójában el sem tud vele számolni, hiszen maguk a fizető felek sem tudják, hogy ebből a hatalmas összeg mi célból kerül beszedésre. Mert az, hogy erre szüksége van a költségvetésnek, az csak annyira igaz, mintha azt mondanák, hogy Rolls-Royce-ra van igénye a polgármesternek. Tehát bármilyen célra felhasználhatja a kommunális adót, annak érdemi célja, és elszámolhatósága nélkül. Valójában nem is a közösségi célokra került felhasználásra, hiszen ebből eddig sem került megreformálásra a közösségi közlekedés, nem lett "ingyen" szemétszállítás, és Alsópakony majorjába élőkhöz sem jutott még el a vezetékes ivóvíz.

Így pedig Ócsa városának mutatója is hasonlóan gyenge.

Ahogy a focira is értelmetlenül költünk, ugyanúgy a kommunális adóteherrel szintén hasonló mód aránytalanul és érdemtelenül sújtanak minket. Talán ezért sem véletlen a futballal szembeni kritika.
Ócsa nem csak a fociban van egy osztállyal lentebb, hanem a települések rangsorában is alatta marad másokénak. Alsónémeditől Bugyi községen át Újhartyánig mindenki előrébb van.
Többre érdemes városunk pedig a megye harmadosztályának középmezőnyében található, és ez nem labdajáték.
Többre érdemes városunk pedig a megye harmadosztályának középmezőnyében található, és ez nem labdajáték.
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése