Talán emlékezetes még az eset, amikor egy szomszédos településen élő, de városunkban az egyik multinál dolgozó biztonsági őr bűncselekménybe keveredett. Akkor ez érthető mód megviselte a közembert és kihatott a közvéleményt formáló emberi morálra is.
![]() |
Magas erkölcsi normák az ócsai vezetésben nem érthetők utol |
Ennek a felvetésnek nem egy alaptalan előzménye van.
Mostanság éppen az Országos Polgárőr Szövetség adott ki egy közleményt annak kapcsán, hogy a tagjai sorában egy bűnözött véltek felfedezni. Mint írják: "a több mint 60 ezer tagot számláló civil szervezetnek, amelynek tagjai magas erkölcsi normák szerint végzik önkéntes munkájukat".
![]() |
Kihamuzás és kamuzás |
Ezt természetesen el tudjuk fogadni, ugyanakkor éppen ennek az erkölcsi normának nem éppen megfelelő helyi polgártagokkal szemben is ideje lenne fellépnie a szövetségnek.
Ócsán ugyanis van egy, az elnökségbe is beépült személy, akinek az erkölcsi fedhetetlensége bizonyos kritériumok szerint is kétséget vet fel.
Nem csak azért, mert a helyi polgárőrvezető nem egyszer a polgárőséghez méltatlan viselkedést valósított meg, vagy mert ismert trágárságokat jelentett meg, hanem azért is, mert többek személyiségi jogait sem képes tiszteletben tartani. Márpedig az a polgárőr, aki azt publikálja magáról, hogy az Országos Polgárőr Szövetség, és azon belül is a bűnmegelőzésben érdekelt tagja, attól még inkább elvárható lenne, hogy ne generáljon, ne gerjesszen és ne használjon törvénysértő, jogellenes fordulatokat, vagy éppenséggel ne valósítson meg ilyen cselekményeket.
![]() |
Boros Tibor vezette ócsai polgárőrség közösségi oldalán egyértelműen beazonosítható személyes adatokat képmással mellékelten osztanak meg kifejezetten jogsértő módon |

Kérdés azonban, hogy mindez megengedhető-e és eltűrésre kötelezett-e az a lakosság, akinek az állítólagos érdekében szövegezetten eljárva, valójában azzal ellentétesen cselekszik?
![]() |
Tihanyi Attila érdeme |

![]() |
Gacsal István is távozni kényszerült |
Másik kiválósága Gacsal István volt az ócsai polgárőrségnek, aki egészen a Boros kényszerű lemondásáig volt tagja a csapatnak, de őt is belülről, a helyi polgárőrvezetésben dúló és Boroshoz köthető hatalmi koncentráció kezdte ki. Gacsal komoly és nagy eséllyel indult volna az elnökválasztáson, ami a város és a polgárőség számára is egy jelentős fordulatot hozott volna. A pénzügyi átvilágítást és rendbetételt követően kedvező fordulatot vehetett volna a polgárőrség Ócsán. Az előzőek érdeke azonban nem ezt kívánta. Az összes jelentkező közül végül a Szeredi Sándor maradt meg választott új elnöknek, akit Boros is támogatott. Boros is érte lobbizott, mert számára minden más erre alkalmas személy rosszabb lett volna. Csakhogy ami ez esetben ami Boros Tibor számára nem kedvező az a városra nézve igen. Nem mintha Szeredi Sándor rossz elnök vezetője lett volna a csoportnak, de nem is az, aki szembehelyezkedett volna, vagy kigyomlálta volna az előző elvtelen vezetés gazságait. Szeredi amennyire tudta, rendezte a sorokat és anyagilag is igyekezett rendbe szedni az egyesületet. A korábbi nagy létszámú leépülést is megállította és egy adott friss létszámon stabilizálta az egyesületi egységet. Azonban a megtisztulást nem sikerült véghez vinnie, mert a régi zsiványok maradéka nem akarta átadni a gyeplőt. Sajnos ez a Boros családra úgy, mint a lovas tagozatban érintett lánygyermekekre és a hozzájuk kapcsolódó fiú társakra vonatkozóan értendő, hiszen ők azok a mögöttes támogatói tagok, akik a lovas csoport meghatározói és így az ócsai polgárőség befolyásos tagjai is egyben.
![]() |
A lovas tagozat (csoport) amolyan családi vállalkozás - Boros Tibor lánya, Fruzsina, Mészáros László jegyese, aztán Boros Anikó és a barátnők alkotják a mostani lovasságot |
![]() |
Riegel Tibor és Gacsal István még polgárőrként egymás mellett |
Szeredi Sándor elnök nem is vitte végig a vállalásban rögzített ciklusát. Az elnökségéről idő előtt lemondott és ezzel új elnökválasztásnak adott lehetőséget. Mindez szinte programozottan zajlott Boros Tiborral a háttérben. Ő volt az, aki már korábban is ezt a háttérből irányító és meghatározó felelősséget kevésbé vállaló szerepet kívánta betölteni. Így a korábbi barát, a Gacsal István nyomdokaiba lépő Rigel Tibort sikerült behálózni és barátként összehoznia a konspiratív druszának. 2017 nyarán együtt mentek erdélyi túrára a polgárőri szolgálatba bevont WV Transporterrel.
![]() |
Szeredi lemondott |
Mindezek után a lemondott Szeredi Sándor elnöksége után érthető mód Riegel Tibor került a kiválasztott elnöki pozícióba, míg Boros visszatért elnök helyettesként. Szeredi Sándor által kitisztázott polgárőr egyesületbe már könnyebb volt vezető tisztséget betölteni, mint korábban, még akkor is, ha az egyesületi tagság nagyon megszenvedte az azt megelőzi időszakot. Szeredi Sándor munkássága elismerést érdemel. Csendes, visszafogott és erkölcs ember hírében áll, de a mögöttes Boros-féle irányultságtól nem tudott megszabadulni. Mindez a lemondásig volt csak tartható és méltányos. Ezért is volt és történt az idő előtti váltás.

![]() |
Boros Tibor ismét az elnökségben Riegel Tibor elnök alfeleként, míg az új köztes Deák Nikolett titkárként |

![]() |
A "megújult", és megmaradt polgárőrség Riegel Tibor valamint Boros Tibor vezetése alatt 2018. december elején |
Kérdés azonban, hogy Boros Tibor polgárőr egyesületi vezetőként, az Országos Polgárőr Szövetség tagjaként és tisztségviselőjeként miként töltheti be azt az erkölcsi-, etikai hitvallást mely szerint "tagjai magas erkölcsi normák szerint végzik önkéntes munkájukat"?
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése