Egy Pest megyei menzakonyháról
gyerekek tányérjára is juthatott azokból az élelmiszerekből, amelyet a Nébih
emberi fogyasztásra alkalmatlannak talált.
Erről már a Vecsési Hírek számolt be.
Erről már a Vecsési Hírek számolt be.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a közétkeztetést végző TS Gastro Kft. egyik általa üzemeltetett konyháján több mázsa lejárt szavatosságú és minőség megőrzési idejű, továbbá jelöletlen, nem nyomon követhető élelmiszert talált és foglalt és vont ki a felhasználás elől.
Már évekkel ezelőtt is a TS Gastro volt az a cég, aki az ócsai önkormányzat vezetésének
Spák óta tudjuk, hogy volt eset, amikor a polgármester a saját nem létező szakállára képes volt szerződni. Valahogy így léphetett fel akkor, amikor nem vitte testület elé az önkormányzat bírósági ügyét és egymaga szerződött a sorozatpereket folytató ügyvédi irodával. Aztán legalább egy esetben a perkezdeményezésre sem kapott felhatalmazást a testülettől. De volt más is. Szintén képviselő-testületi felhatalmazástól mentesen, attól függetlenítve kötött korábban szerződést szintén legalább egy ízben azzal a tornatanárral aki így megkaphatta (birtokolhatta) az iskola tornatermének tanidőn túli hasznosítását. Ezt a hasznosítást hívták bérleti konstrukciónak, amiből aztán a városnak nem csak haszna, hanem kára is származott, amikor a tulajdonosi önkormányzatot bírói ítéletben részben elmarasztalták az ott történtek okán. Ez volt az a birtokháborítási ügy, aminek vonzatai máig hatóak.
Persze a focit kedvelők azóta is ingerült fújjozásba kezdenek, ha ez az ismert ügy említésre kerül.
Most azonban nem erről, hanem sokkal inkább a mögöttes szerződésről és általában a szerződéskötésekről, illetve annak általános célzatairól, következményeiről kéne pár szót ejteni. Arról, hogy városunk vezetése kivel és mi okból, vagy hasznára köt különböző szerződéseket.
Az iskolai tornaterem bérbeadása során a helyi tanárral, aminek kihatása és hátránya a birtokháborításban csúcsosodott ki.
A birtokháborítás óta tudjuk, hogy vannak haverok és vannak balekok. Az előbbiek az érinthetetlenek, az utóbbiak pedig a perköltségek fizetői. Az előbbiek azok, akik hasznot húznak a városi klientúra jóvoltából. Az utóbbiak meg azok, akik ugyanettől szenvednek.
Sajnos olyannak is, akinek talán nem kellett volna.
Sajnálatos mód, azonban megtetszett annak is, akinek ez jó üzletnek látszott. Az óvodások szülei, inkább a gyerekeik ellátását mintsem kiszolgáltatását látták ebben.. A kiköltekezett városi önkormányzat azonban nem így gondolta.
Volt aki kiváló üzleti lehetőséget vélt mindebben. Ezután a képviselők elé vitték az ügyet. A polgármester a szokásos trükk szerint elvi hozzájárulást kért. Aztán a mostani testület engedett a vezetői szándéknak és kiadták a konyhát. Aki mindezt így megkapta, az pedig nem más, mint az a TS Gastro akiről fentebb szóltunk. Az a cég, akiről mostanság oly sokat olvasni a sajtóban.
A baj csak az, hogy mindez nem egy sikertörténet.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági
Hivatal (Nébih) a közétkeztetést végző TS Gastro Kft. ceglédi
konyháján több mázsa lejárt fogyaszthatósági és minőség megőrzési idejű,
továbbá jelöletlen, nem nyomon követhető élelmiszert talált és foglalt le. A Nébih
szerdai, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint várhatóan több százezer forint
lesz a bírság. Az albertirsai székhelyű cég másik két konyháján elvégzett
ellenőrzések során a szakemberek nem találtak problémát.
Képek, fotók: - Internet és TS Gastro |
A ceglédi konyhán az ellenőrzés során a felhasznált élelmiszerek között – elkülönítés vagy megjelölés nélkül – egyebek mellett több mint 80 kilogramm lejárt fogyaszthatósági idejű húst, húskészítményt találtak. A lefoglalt áru mennyisége meghaladja a 240 kilogrammot. Az épület helyiségeinek állapota szintén nem felelt meg az előírásoknak. A konyhában a falak csempehiányosak, az ajtók és tároló szekrények sérültek, takaríthatatlanok voltak. A húselőkészítőben a mosogatóba a szennyvíz elvezetője csepegett. A raktárban közvetlenül a padozaton tárolták az élelmiszereket.
A hivatal információi szerint a cég 3400 adagos konyhával dolgozik, mely körbe gyermekétkeztetés is tartozik, illetve több intézménynek szállít. A Napi.hu kérdésére a Nébih közölte: egyértelműen nem zárható ki, hogy az ellenőrzést megelőzően nem kerülhetett lejárt fogyaszthatósági idejű alapanyagból a közétkeztetésbe, viszont emberi megbetegedésről nincs információja a hivatalnak.
A Nébih a lejárt és nem nyomon követhető élelmiszereket megsemmisítette.
Vecsési Hírek után
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése