2024. október 5., szombat

Ócsán nem csillapodik a hangulat Bukodi és Molnár közpénzes osztogatása visz mindent - közpénzes menekülés

 Szeptember vége október eleje óta izzik a hangulat Ócsán, ahogy a polgármesterváltással kiderült, hogy Fidesz adta városvezetés, történetesen Bukodi Károly távozó polgármester és partnere Molnár Csaba jegyző egymás kielégítve jutalmazták magukat és köreiket.

Mint ahogy azt a média is felszínre hozta, Bukodi Károly a szeretett jegyzőjének iktatott be jelentős jutalmat a vele töltött közös évek elismerése gyanánt.  Ahogy a 444.hu is beszámolt róla, nem szemérmeskedtek a fosztogatással az  osztogatással. 


Bukodi azzal indokolja jegyzőjének közel 16 milliós jutalmazását, hogy évek óta együtt vannak a hivatalban, munkája során minden rendben volt. 

Bukodi azonban nem csak a hivatalban volt együtt a jegyzőjével. Ezen túlmutató baráti szálak is összekötik őket. Szabadidejükben is többször adtak hírt magukról, közös programjaikról közösségi oldalakon, fellehető beszámolók és mosolygós szelfik képében, ami szoros baráti kapcsolatra utal. Sőt ezt még a családdal közösen is bemutatták. 

Látható, hogy Ócsa most távozó polgármesterének felesége is aktívan részt vett a programokban.  de nem csak a szabadidős és magánéleti tevékenységében, hanem a polgármester hivatali és politikai szerepvállalásaihoz is adta magát.  Ezt maga Bukodi Károly hozta elő, és használta ki mind a választások, mind a történések folyamán. Tette mindezt vélhetőleg a szimpátia és az emberbaráti ábrázolás célzatával, önmaga népszerűsítése érdekében.

 https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiEcQ_Hc3y9Hr15PNCkTc4b5UUEJOUfd2lYqmxXZo4-G9Su_JOYu4kxvYw_GR9BktKZR4Oc-wjGftRydM4fHWBguWfS01xbKQoA54fijvad1TZ5xGK0-nz3ygZQ-3bZSzar7zQSayHhyphenhyphenV-RBdWb2X3XAMISQqfrYuws2S9GB8V0OS76Npf3SoLRbXh9We0/w640-h420/Buksi%20lel%C3%A1t.png

 Szóval egy ilyen bensőséges baráti kapcsolatban, viszonyban a jegyző kimagasló elismerése többnek látszik, mint a tényleges munkavégzés.

Molnár Csaba aljegyző volt Ócsán, akkor amikor Bukodi alpolgármesterként már a városvezetés élére törekedett.  A régi polgármester kigolyózásával elnyerte a tisztséget, aminek után menesztette az akkori jegyzőt és a kezdőként tapasztalatlan Molnár Csabát nevezte ki helyébe.

Közös pályafutásuk ettől datálható.  Ócsát ezt követően több mint egy évtizedig uralták elöljárói, hatalmi pozíciójukban.   Ezen idő alatt több fideszes (vagyis saját pártállású) tisztségviselőt, képviselőt és egy alpolgármestert is felemésztettek.

Aztán menesztették a szabadidőközpont vezetőjét, belső feszültségek és egyet nem értések kapcsán  megváltak a szintén párt-azonos városi főépítésztől, Horváth Zoltántól. Felszámolták a helyi közétkeztetést, amit a Fideszhez köthető Takács Zsolt érdekeltségébe tartozó TsGastronak adtak át. 

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgSWJ-FjO4cyXkehnQ5M5dCgJrOF1tpkhW7-U-MKsMAAaqBQNub-HdmttzmCCM6mPSGrPJWRfcOejvzDHujQqJMG08mHhi-exQlEqR6xBvxUnQllU8YXXMdqQlXLEeQvFwgP2MqNme0UDQ/w640-h347/Buksi+konyha.png

Később a helyi, Bukodi által elnökölt, a város által pénzelt sportegyletből is távozott az, aki az elnök legfőbb társaként volt jelen abban az iskolai botrányban, amit az éjszakai  közös baráti focizásukkal kitermeltek.  Spák József a polgármester kapcsán keveredett peres eljárásba.

Bukodi és Molnár ezek után több lakossági pert kezdeményezett a képviselő-testület háta mögött, aminek költségvetési terheit eltitkolták.  Mint ismert volt az úthátralékosokkal szemben próbáltak így eljárni, de voltak személyiségi jogi aggályaik, és egyéni sérelmekből fakadó perkezdeményezés, aminek viseltes felei (alperesek) a lakosság soraiból kerültek ki.  A jegyző ez esetben is tudna mit mesélni.

Volt, hogy Bukodi a saját hivatala ellen is fellépett, amikor feljelentést tett hivatali visszaélés gyanújával. Érdekes, hogy az az ügy is miként zárult.

 https://docplayer.hu/docs-images/104/162991266/images/4-0.jpg

Mindez természetesen nem jöhetett volna létre, nem valósulhatott volna meg Molnár Csaba jegyzői alantas közreműködése nélkül. 

Valahogy így zajlott le az is, amikor Bukodiék egy maszek alvállalkozónak engedményeztek azzal, hogy az önkormányzat erdős területére a képviselők tudta és jóváhagyása nélkül a MÁV parkoló építési beruházásáról hulladékot szállítsanak ki és helyezzenek el.  Az ezt követő leleplezés után a Kormányhivatali eljárásról nem számoltak be, azt inkább eltitkolták és a következményekről sem beszéltek.  

Az ott lerakott és beásott építési hulladékok kiásásának, elszállításának a költségei máig nem ismertek, csupán annyi, hogy azt Ócsa város közpénzes kasszája bánta. 

Bukodi és Molnár az évek során sok mindent megtettek ami nem vált Ócsa hasznára, vagy dicsőségére. Az Oxyfa ültetvényekkel szintén milliókat bukott a város, ahogy a TSz-Iroda botrányos vétele és bontása sem volt piskóta. Aztán egyre inkább túlárazott haveri mutyizásokkal okoztak lakossági kártételt, miközben érdemi és előrevivő beruházások elmaradtak. 

Szintén Bukodi és Molnár nevéhez köthető a lakosságot sújtó kommunális adó bevezetése, amit szabad felhasználású költségvetési pénzként kezeltek az által, hogy külön elszámolás nélkül besüllyesztették a közös kasszába.  Abba, amiből a polgármester elnökölte "saját" egyesületét is menedzselték.

Bukodiék sorra emésztették fel a korábbi támogatókat, a hozzák köthető személyeket. Mentek az iskolaigazgatók, aztán a választási eredmények hírére távozott legutóbb az a Vojnits Csaba Ferenc főépítész, aki képes volt megtenni azt, amire az előző nem volt hajlandó. 

De beadta felmondását a Bukodi által idehozott a szabadidőközpont énekes igazgatója, Paksi Zita is. Ő ugyebár Bukodi mentén a Koltai-ügyben égette fel magát. Aztán jött az egymásra mutogatás, és a hazudozás, hogy ki mondta le és ki nem tiltotta le. Bukodi ezt is letagadta, a színművészt meghazudtolta.

Sőt a jegyző bűvkörébe került ex-rendőr Mezei Tamás közterületes is menekülőre fogta. 

Érdekessége ennek az is, hogy éveken át nem kerestek, nem hirdettek közterület-felügyelői állást és hagyták Tamást egyedül ténykedni, ami sokak szemében úgy tűnt, mintha a közterület-felügyelő a jegyző végrehajtója lenne. Így a távozása és hozzácsapott vagy 1,5 millió bizony nem a jó hírét szolgálja egyikőjüknek sem. 

Molnár odáig fajult, hogy képes volt egyéneket, vállalkozókat, lakossági személyeket több százezres bírsággal sújtani, egyfajta hatalmi önkényt gyakorolva, a jogra hivatkozva, de valójában tetszik-nem tetszik alapon akár a polgármester, vagy más alany érdekében eljárva.  Mindezek a viseltes dolgok nem tették népszerűvé  Molnár Csabát holott a gyütt-mentsége  hangsúlyozottan tőzsérkedik Bukodi oldalán sem okozott problémát. 

Molnár Csaba jegyzővé avanzsálása után összejött a korábbi közteresek egyikével, azzal a középkorú hölggyel, aki amúgy is alá tartozott, hiszen akkor is a munkáltatója volt, amikor még az utcán (közterületen) szolgált.  

Molnár kezdeményezésére a polgármester jóváhagyására Ritát beemelték a hivatalba, ahol személycserékkel és státuszváltásokkal a jegyző titkárnője, a polgármester kávéfőző kisasszonya, majd az ezzel együtt eléggé össze nem férhető mód a titkárság vezetője lett.  Tudniillik, a jegyző feleségül vette Prohászka Ritát, aki már Molnár mellett épületen (házon) belül volt.

Most, hogy a választásokon megbukott a Fidesz adta városvezetés, a jegyző felesége is jobbnak látta a távozást, akinek férje nyomán úgy 5 millió körül nyomtak a kasszából


Férje, a jegyző Bukodi nagylelkűsége és baráti viszonyulása mentén bruttó 16 milliót meghaladó összeggel (jutalommal) távozhatott. Ez túlmegy a barátságon. 

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEig80lCfGZd5XIdRn_NQnIsJVDjvXkA1_bpOO5PMdTRDPDFMfL2Po7YQZahfX5PYxGEp7KG2lHzsttvKCn_jXa4BOA_TpEDKtXR72FxA3rhuy_Gv4sALi5SNx16jDPwcfPWHHUwFRJ7D9IYc3gLiC_bTXP5IqwW7B0VJPwW_rhqkOPu31qBowtQjtJFnCA/s851/jegyz%C5%91%2016.png 

Szintén felmondott Ócsát illetően a Bukodi által szerződtetett Kortye Vilmos nevével jelzett családi  Williams Televízió, aki arra lett volna hivatott, hogy a helyi eseményekről beszámoljon. Ezzel szemben inkább polgármesteri propagandát gyártott, és eseményeket hallgatott el, és nem nyújtott, nem szolgáltatott  objektív tájékoztatást. Szinte természetes, hogy maga a vezető is belátta, hogy ez már nem járja, és távozott.

 Így látható mód más országos hírcsatorna és sajtótermék ad számot arról, amiről a fideszes-polgármesteri propaganda nem számolt be.

Az RTL kérdésére Bukodi azzal védekezett, (indoklásként hozta fel,) hogy a jegyző nem hibázott, minden ellenőrzés rendben volt.

Ezzel szemben a Kormányhivatal többször elmarasztalta Ócsa város önkormányzatát. Volt, hogy a működéssel kapcsolatosan, volt, hogy az átláthatósággal voltak problémák, de volt jogsértést tapasztaltak. Így történt ez a Székesi erdőben levő önkormányzati ingatlanra beásott építési törmelékek kapcsán is, de legutóbb a tízen valahány éve elhanyagolt Ócsai szennyvíztelep kapcsán szabtak ki bírságot.  

Bukodi egy rendezetlen peres eljárás közepén hagyja mindezt Ócsára. 

Teszi ezt úgy, hogy Alsópakonyon és Felsőbabádon is adós még a vállalásaival.  Közben Ócsa energiaellátást biztosító elektromos hálózattal is gondok lehetnek, mert rendszeresen kimaradt az áram.


Az évtizedes helyi problémákat nem volt képes kezelni, arra rendszerint nem jutott pénz. A vasúti átjáróba ígért biztonságot nyújtó gyalogos átvezetést legalább két ciklust követően ígérgeti, de odáig sem jutott. 

 Az idő múlásával egyre lekezelőbb és arrogánsabbá vált, szavahihetőségét pedig rég elvesztette.   Polgármestersége alatt számos, korábban őt segítő emberrel veszett össze.

 A város légkör egyre rosszabb lett, az önkormányzati beruházások is nagyrészt csak a látszatról szóltak.

A helyi bölcsődeépítése (bővítése) kapcsán állunk most perben, mert azt jogsértő mód úgy valósították meg, hogy annak még a működési engedélye is veszélybe került.  Mindezek után lehet értelmezni Vojnits Csaba Ferenc városi főépítész, (Bukodi polgármester ócsai főépítésze) meneküléssel felérő távozását.

Szóval a jegyző munkája közel sem volt olyan áldásos a város számára, minta ahogy azt Bukodi utólag magyarázni igyekszik. 

Ráadásul a jegyző is tett előterjesztést a polgármester jutalmazására, ami szintén tízmilliós kiadással, költségvetési pénzfelvétellel járt volna.   Ehhez adta volna a több milliós gépkocsit, a félmilliós telefont, az amúgy is járó végkielégítést és némi pénzmorzsát jutalom gyanánt. Ezzel szerencsére nem tudták kikerülni a testületet. Bukodi így csak (jó) pár millióval távozott.

Azonban azzal a 20 millióval, amit a polgármester a vele megegyező (közös megegyezés) távozó munkatársaknak utaltak, nem tudott a testület mit kezdeni, mert a jegyző és a polgármester nem tájékoztatta őket. 

A jegyző az utolsó pillanatig titkolta a kifizetéseket és közérdekű adatkérésre sem adta meg a távozókat. Nem a neveket, hanem azt, hogy hány fővel egyeztek meg a távozásról. Mindezzel a cselekedetével a hivatal és az önkormányzat további működésének akasztott be, azt igyekezett gátolni, vagy szabotálni, ami természetesen Bukodival összhangban zajlott.

Gyakorlatilag Bukodi és Molnár egymást körbejutalmazta, azokkal a velük lojális munkatársakkal összejátszva, akiket sikerült rávenni a távozásra. Mondhatni Ócsa költségvetését megkárosítva.

 

Bukodi és Molnár szerint mindez jogszerű volt, hiszen van még pénz a kasszában. 

Ócsa város október 1.-vel hivatalba lépő polgármestere, Paul Tamás az RTL kérdésére elmondta, a kisváros költségvetésébe nem férnek bele ekkora jutalmak

És hogy mennyire igaza van, azt misem bizonyítja jobban, minthogy Bukodi Károly úgy hagyta hátra a várost, hogy a maga által közzétett vállalásait sem teljesítette.

*

Nincsenek megjegyzések: