Azok a gyilkos áramkimaradások, amelyekkel az ELMŰ Ócsa polgárságának idegrendszerét terheli, azzal a magántulajdonát gyilkolja.
Igen az ELMŰ egy gyilkos tevékenységet folytat visszatérő rendszerességgel, azzal a technikával, hogy - talán az egyik hálózatról a másikra váltva - pár másodperces áramszünet okoz. Ez a fajta áramkiesés maga az, ami gyilkolja a háztatások magántulajdonait, a sokszor több százezres technikát. Azokat a modern és egyre drágább okos készülékeket, melyek kimondottan érzékenyek a feszültségkiesésre és az áramingadozásra.
Az egyszerű hűtök kompresszorainak sem tesz jót egy hirtelen leállásból való azonnali visszakapcsolás, de a lakás riasztok is tömegével jeleznek pánikot, és kezdenek visításba ilyenkor. A szomszéd kurvaanyázása mellett hallgattatja el a készüléket Míg a mosógép centrifugája nyikoragva próbál leállni, addigra visszatér a gyilkos áramlöket és a lakásokban mindenki rohan ellenőrzést tartani, hogy mi indul és mi nem. Az egyik helyen az érzékenyebb mosógép kijelzője hibát mutat, a másikon a löketszerű éles hangot ütve kezd újra forgásba a dob. A régi Snaige hűtőgép a lámpa elhalványulása mellett kapcsolja vissza a kompresszorát, míg az Aristonban elektromos paneljában kiég egy dióda. A hús, a tej meg olvadozik és nem tud magával mit kezdeni. A készülékem beszart.
Megölte az ELMŰ.
A szerelő 7 ezerért jön, mire panelt cserél, 22-25 ezernél tart. A másik szomszédnál nincs meleg víz, mivel az Ő cirkójának ledje az áram visszatértével átváltott pirosba és blokkolta az újraindulást.
Az okos tévé értetlenül áll le és veszejti a fényét, majd típustól függően hol bekapcsol és visszatér a kép, hol pedig nem. Katalin ekkor veszi észre, hogy a Samsung 3D-s készülékében egy pixelsor mintha kiégett volna. E képpontokat kilopta az ELMŰ pillanatnyi áramkimaradása.
Elég volt pár másodperc, és máris tömegével kerülnek elő a sérülések, törnek felszínre az áldozatok.
Ócsát még az ELMŰ is sújtja. Itt, ebben a városban, az itt élőkkel még ezt is meg lehet tenni. Mintha nem lenne elég baja azoknak, akik ide kényszerültek.
A pillanatnyi áramkimaradások éppen elegendőek ahhoz, hogy az elektromos
berendezések, mint például számítógépek, és egyéb
készülékek, vagy adatrögzítő- illetve hordozó berendezések használói minimum bosszankodhassanak. Más esetben meg kárt szenvedjenek.
Ócsán a szolgáltató rendszeresen okoz ilyen és hasonló galibát. Mondhatni havi egy-két alkalommal, (ha nem többször) előfordul ilyen. Az elektromos hálózat kiesik, és hirtelen visszatér. Az egyik helyen a háromfázisú készülék erre ellenkező irányba kezdett forgásba. Ide is szerelő kellett. A Másikon befüstölt a motor, mert csak egy fázis lett oda, és a többi kettő terhelte a tekercset.
Kibaszott ELMŰ azonban soha nem kér elnézést és még mostanság sem képes a szünetmentes áramszolgáltatásra. Az egyre fejlettebb, okos és precíziós készülékeink már olyan érzékenyek, hogy nem viselik el ezt a hirtelen ki-be kapcsolgatást. Nincsenek felkészítve erre feszültségingadozásra.
Egy pillanatnyi áramszünet, csak annyi,hogy elmegy az áram lekapcsol minden és azonnal vissza is jön.
A számítógépben a vinyó le sem pörgött, amikor visszatért az áram. A windows sem értette meg ezt és nem volt képes feldolgozni a hibát. A gép úgy indult vissza magától, hogy bedobta az alaplapi dos-t.
...Vajon mennyit árt egy számítógépnek? Mondjuk olyan fél-egy másodperc
(amit egy számítógép tápja már biztosan nem tud áthidalni).
Az elektronika világában nálam jártasabb egyének felvilágosíthatnának mennyire ártalmas tranyóknak, kondiknak, motoroknak, stb az egy ilyen 'affér'...
Az elektronika világában nálam jártasabb egyének felvilágosíthatnának mennyire ártalmas tranyóknak, kondiknak, motoroknak, stb az egy ilyen 'affér'...
Elég volt újra hívni, és életre kelteni, amire közölte, hogy rendkívüli leállás történt, kívánom-e a rendszer normálisan indítani, csökkentett módra váltani, vagy hibát javítani. Összeszedetem magát a programot, aggódva, hogy a proci is kibírta ezt a gyilkos rohamot, és a vinyó is túlvészelte az aljas ELMŰ-s támadást. Persze ki tudja, ilyenkor hány szektor veszett oda.
Végre bejelentkezik a rendszer, amikor észreveszem, hogy a net is oda lett. Közli a program, hogy nincs kapcsolat. A hálózat nem elérhető. Hibajavítás, semmi. Nyomás a ruter, a ellenőrizni a wifit, keresni a hibát. Húzd ki, dugd be, a kurva életbe ennek a szemét áramszolgáltatónak. Meg az érzékeny vevőegységeknek, és az egész 21. századnak!
A Schneider Electric a zavartalan energiaellátás jelentőségére hívja fel
a figyelmet, hiszen számos "misztikus" eszköz-meghibásodás, leállás,
szoftverhiba és adatsérülés vezethető vissza az energiaellátás
zavaraira. Általános nehézséget jelent az energiaellátási hibák pontos
meghatározása is.
1. Tranziensek – A tranziens
impulzusok hirtelen, magas feszültségugrások, amelyek miatt nemcsak a
feszültség, de az áramszint is megváltozhat pozitív vagy negatív
irányban. A tranziens impulzusokra szoktak a szakemberek
túlfeszültség-impulzusként vagy feszültségtüskeként hivatkozni. Az
egyszeri impulzusnál általában hosszabb ideig tartó, és az 50Hz-nél
magasabb frekvenciával változó zavarok a tranziens rezgések vagy
tranziens oszcillációk, amelyek a feszültség, az áram vagy mindkettő
állandósult állapotában okoznak gyors változást mind pozitív, mind
negatív irányban.
2. Áramkimaradás – Az áramkimaradás a
betápláló feszültség vagy a terhelő áram teljes megszűnéseként
határozható meg. A hosszától függően az áramkimaradás besorolható
pillanatnyi, rövid idejű, átmeneti és állandósult kategóriákba. Az
áramkimaradás okai különbözőek lehetnek, de általában visszavezethetők
az áramszolgáltatói hálózat valamilyen károsodására, amelyet
villámcsapás, állatok vagy fák, gépjárműbaleset, esetleg pusztító
időjárási viszonyok (erős szél, havazás vagy a vezetékek lefagyása)
okoztak, esetleg berendezések meghibásodására vagy az áramköri
megszakítók lekapcsolására.
3. Feszültségesés – A feszültségesés
az adott frekvenciájú változó feszültség csökkenése fél periódustól egy
percig tartó hosszúságban. A feszültségesést általában rendszerhibák
okozzák, valamint gyakori következménye a fogyasztók bekapcsolásakor
jelentkező magas induló áramoknak.
Hiába állítja be valaki precízen az ébresztőórát vagy a mikrohullámú sütőt, a pillanatnyi áramszünet memóriavesztéssel, járhat, a számláló lenullázódhat, és villogva tér vissza az áramellátással és már ez is galibát okozhat. Persze még jó néhány egyéb elektromos berendezés is megsínyli az ingadozást. Korábban egy asszony jelezte a problémát szerkesztőségünknek. Pillanatra elmegy az áram, s utána visszatér: ez már hónapok óta így megy, hallottuk a panaszt, ami egyébként állítólag nem csak nála gond. Mi is tanúsíthatjuk, hogy ez igaz.
Ócsán, ma 19:34-kor ment el az áram, és még azon minutában vissza is jött. Az ELMŰ-nél erre senki nem vesz fel hibát. Szerintük folyamatos volt a szolgáltatás, Amerikában egy gyengébb idegzetű már rég levadászta volna ezeket a seggfejeket.
Itt bezzeg nem történik semmi. A lakosság némán tűri ezt a kegyetlenséget, nem szól, nem panaszkodik. A polgármester nem szól, nem intézkedik. Ilyen máskor is előfordul. Olyan természetes ez, mint a közpénzes autó, vagy az önkormányzati számlára vásárolt szódavíz, amit a tavaly pótvizsgázott gyerek iszik.
Az ócsaiak többségében nem szólnak.
Csak ez a hülye blog mondja a magáét.
*
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése