Igazán a nemzeti megemlékezéseinkben mutatkozik meg igazán, ki miként érez és viseltetik hazája és annak történelmi múltja iránt.
Ócsa polgármestere más számos esetben bizonyította, hogy neki a nemzet, az ország és ebben a haza, vagy nép mit jelent, amikor éveken keresztül megtagadta a nemzeti összetartozást, a Trianoni megemlékezést és jelenleg az október 6.-i események helyén való kezelését is.
Bukodi Károlynak mindez a mai napig nem fontos esemény. Akkor sem, ha az ország zászlaját félárbócra eresztek. Ha másutt ezen a napon visszaemlékezéseket, megemlékező koszorúzásokat tartanak. Nemcsak országszerte, hanem a történelmi határainkon belül is.
Kávai Szabolcs történész beszédében elmondta, meggyőződése, hogy az aradi vértanúk életútja által közelebb tudja hozni a hallgatósághoz az októberi gyásznapot. |
Az aradi vértanúk emlékművénél Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa
polgármestere és helyettese, Nebojša Rakić koszorúzott, továbbá
Magyarország szabadkai főkonzulátusa nevében dr. Kaizinger Tibor első
beosztott konzul, a Magyar Nemzeti Tanács képviseletében Bajusz Koncz
Ágnes, Magyarkanizsa Helyi Közössége nevében Berec Sándor és Mányi
Zoltán, a Vajdasági Magyar Szövetség képviseletében Lackó Róbert, a párt
intézőbizottságának tagja, a VMSZ községi szervezete nevében Huzsvár
Ervin elnök és Újvári Zsombor tag, a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti
Intézményből pedig Körmöci Valéria igazgatóhelyettes helyezte el a
koszorút.
Ócsán ilyesmire csak Áder János köztársasági elnök látogatásakor került sor. Ócsa polgármestere, az őt támogató képviselők, a kormánypárti helyi fideszesek számára mindez nem fontos.
Az aradi vértanúk napja alkalmából Adán, a Damjanich János-emlékműnél alkalmi műsort és koszorúzási ünnepséget tartottak - Az esemény szervezője a Millecentenáriumi Emlékbizottság, a Vajdasági Magyar Szövetség és a Vadvirág Hagyományápoló Kör volt (- Ócsán szégyenszemre semmi) |
Vásárhelyen is a mérhetetlen tragédiára emlékezett a Fidesz-frakció a Kossuth téren.
Az 1849. október 6-án történtekre emlékezett a Fidesz-KDNP képviselőcsoportja Vásárhelyen. Bálint Gabriella ennek kapcsán elmondta, 171 évvel ezelőtt a tizenhárom aradi vértanú olyan hősökből állt, akiket még a haláluk napján sem tudtak elrettenteni, ugyanis az akkori visszaemlékezések szerint bátran álltak kivégzőik elé. – Reggel fél 6-kor küldték őket a halálba, míg gróf Batthyány Lajos miniszterelnököt Budapesten 6 órakor. Aradon elrettentésül estig kint hagyták a holttesteket – elevenítette fel a képviselő.
A KDNP helyi elnöke szerint ez Magyarország egyik legszomorúbb napja, és ilyenkor nemcsak az aradi vértanúkra, hanem sok névtelen hazafi előtt is fejet hajtunk. – Százharminc embert végeztek ki, több százat börtönbe vetettek és 40-50 ezer azoknak a száma, akiket büntetésül a császári hadseregbe soroztak be
Bálint Gabriella arra is felhívta a figyelmet, hogy a magyar nép mindig megemlékezett a mérhetetlen tragédiáról. – Ahol a hősöket nem felejtik, ott mindig lesznek újak. Emlékük legyen áldott – szólt a politikus. |
Csak Ócsán nem, mert a városvezetés, az önkormányzatunk képviselő-testülete ezt nem tartja sem fontosnak, sem elég méltónak erre. A mérhetetlen tragédiára emlékezett a Fidesz-frakció a Kossuth téren
Mert ugyebár, mit ér egy polgármester a képviselői akarattal szemben? Ha viszont a képviselők többsége (egy kivétellel) nem képes kiemelkedni az ismert és mára már gerincét vesztett tanárokkal együtt a Bukodi-féle láposból, akkor itt nem is lesz más, csak amit az értékét veszett tékozló fiú akar.
Bukodi és a helyi Fidesz számára mindez a nap és vele a megemlékezés csak nyűg lehet, ezért nem foglalkoznak vele.
Sajnos nem jöhet le Ócsára minden egyes alkalommal a köztársasági elnök, hogy számos elfoglaltsága és kötelezettsége mellett ismételten felhívja a tékozló polgármester figyelmét erre az eseményre és hajlandó legyen ezen nap alkalmából ha máshol nem, de a helyi Halászú Károly iskola emléktáblájánál legalább egy szál virággal tiszteletét tenni a 13 vértanú emlékének.
Nem.
Az aradi vértanúkra emlékezet Áder János köztársasági elnök Ócsán - négy éve (- Bukodi azóta sem) | |
Bukodi Károly sem emberként, sem pártpolitikusként, sem pedig Ócsa városának polgármesterként nem képes erre a fejhajtásra. A milliókat eltékozló városi költségvetésből még egy szál virágot és egy fényképet sem képes bemutatni az erre utaló hajlandóságáról.
Nem.
Bukodi Károlynak október 6.-a, nemzeti gyásznapja, az Aradi vértanúk nemzeti áldozatvállalása, a hazafiasság példamutatása nem jelent semmit. Annyit sem, hogy városvezetőként, politikusként példamutató cselekedetként legalább a megemlékezés látszatát keltve egy szál virágot helyezne el ilyenkor a hős honvéd, vagy a vértanú áldozatok jelképes emlékénél.
Érdekes volt látni és tapasztalni, hogy Áder János köztársasági elnök Ócsára látogatva miként volt képes mozgósítani azt a tehetetlen testületet, mely akkor is Bakodi nyomása alatt állt. De legalább akkor vették a fáradtságot és a hivatal jó pár dolgozójával, a jegyzővel felemelték a tespedt seggüket, és odaálltak "megemlékezni" a köztársasági elnök mentén.
Bukodi és bandája azóta sem tette meg ezt.
Ócsa polgármestereként a Fidesz szégyenletes tagjainak sorában nem egyedüliként, hanem bűntársaival együtt továbbra is bojkottálja az október hatodikai véráldozatok napját. Azt a nemzeti gyásznapot, amit a törvénybeiktatása ellenére sem képes megmozgatni az elméjét és az alantas testét.
Bukodi nem csak polgármesternek, és Ócsa népének képviseletére, hanem a Fidesz párttagságára is méltatlan már, mert ez a nép, ez a párt nem az, amit ez az ember képvisel.
Bukodi Károly polgármester részéről tiszteletlenség nem fejet hajtani |
Szégyellje magát
az összes hozzá tapadt alantas párttaggal és helyi képviselővel együtt.
*
Nem értem, mit vártok a korcstól?!
VálaszTörlésSzámára a focin kívül csak a pénz, p..a, és a pia fontos.